В ГПУ детально пояснили схему ухиляння від сплати податків компаній сімейного бізнесу радикала С.Рибалки
Київ • УНН
КИЇВ. 6 червня. УНН. В Генеральній прокуратурі встановили низку фіктивних компаній, які використовувалися підприємствами S.Group (що належить родинному бізнесу нардепа від радикальної партії Сергію Рибалці) для ухилення від сплати податків. Про це йдеться в Ухвалі Печерського суду від 12 квітня поточного року, передає УНН.
Так слідчі ГПУ встановили, що компанії з групи S.Group закуповують сировину для виробництва (насіння соняшника, арахіс, насіння гарбузове) у сільгоспвиробників без оформлення будь-яких фінансово-господарських документів.
Також з’ясовано, що “з метою легалізації джерел походження зазначеної сировини, завищення її фактичної вартості, незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість (далі — ПДВ) службові особи вищевказаних підприємств (з групи S.Group - ред.) досягли протиправних домовленостей з третіми особами, які зареєстрували на себе і очолили TOB "Вітафудс“ (код ЄДРПОУ 39368522), TOB "Вітафудз“ (ЄДРПОУ 40838296) та декларують з використанням підроблених документів фінансово-господарської діяльності у податкових органах придбання сировини у підконтрольних організаторам протиправної діяльності підприємств з ознаками фіктивності, таких як: TOB "Укрторгпостач компані“ (код ЄДРПОУ 39846644), TOB "Глобал Інсайт Груп“ (код ЄДРПОУ 40581922) та TOB „Мейн Стрім ЛТД“ (код ЄДРПОУ 40933111)”, — йдеться в ухвалі суду.
Протиправна схема ухилення від сплати податків дозволила сформували витрати для TOB “Вітафудс” та TOB “Вітафудз” на загальну суму близько 127,2 млн грн.
“..внаслідок чого передали по ланцюгу постачання для TOB "Снек експорт“, TOB "Смачна країна“, TOB "Агросахінвест 2002“ та інших підприємств групи компаній „S. Group“ незаконно сформований податковий кредит з ПДВ на загальну суму близько 21,2 млн грн”, — сказано у документі.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, раніше суд дозволив податківцям провести виїмку документів компанії S.Group.
S.Group виробляє та реалізовує товари під такими ТМ, як “Semki”, “RED”, “Мачо”, “Козацька розвага”, “RIBALKA”, “SNEKKIN” тощо.
Додамо, нещодавно журналісти виявили завод у Липецьку, який пов’язаний із бізнес-активами Рибалок через офшорні компанії і також виробляє снеки під аналогічними українським ТМ назвами.