У Раді вже два "антисуркісівських" закони: Малюська пояснив, чому так вийшло
Київ • УНН
КИЇВ. 30 вересня. УНН. Кабінет міністрів України зареєстрував законопроект , який має на меті заблокувати виплату родині Суркісів 10 млрд грн ПриватБанку, передає УНН із посиланням на текст документу.
Документ із номером № 4064-1 було зареєстровано 23 вересня. Проектом ЗУ пропонується доповнити закон “Про виконавче провадження” новою статтею 62-1, яка визначатиме особливості виконання рішення суду про забезпечення позову.
Відповідною нормою пропонується заборонити при виконанні рішення суду про забезпечення позову вживати заходи щодо стягнення коштів та/або звернення стягнення на майно боржника, крім накладення арешту.
Ідентична норма прописана і у законопроекті № 4064, автором якого є народний депутат від партії “Слуга народу” Юрій Камельчук.
Обидва документи — практично однакові за виключенням відмінностей у назвах законопроектів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Малюська передумав: “антисуркісівський” закон тимчасово не лобіюватимуть
Як так вийшло, що в Парламенті зявилося два так званих “антисуркісівських” закони і навіщо аж два, УНН пояснив міністр юстиції Денис Малюська.
“Справа в тім, що процедуру погодження урядового проекту почали ще до реєстрації проекту народним депутатом і певності у реєстрації не було. Потім урядову процедуру вирішили не зупиняти. Два законопроекти завжди надійніше, ніж один”, — сказав він.
Разом з тим, відтепер профільні комітети ВРУ мають розглядати обидва законопроекти, перш ніж винести в зал для голосування хоча б один. І логічно, що термін розгляду питання буде довшим.
Як писав УНН, навіть перший “антисуркісівський” закон поки що так і не потрапив у порядок роботи правового комітету.
Нагадаємо, 2 вересня Печерський райсуд Києва під головуванням Сергія Вовка задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до ПриватБанку на 350 млн доларів. І зробив це без розгляду спору по суті — в якості забезпечення позову.
7 вересня депутат Камельчук вніс в Раду законопроект 4064 з метою заблокувати можливість здійснення таких виплат.
8 вересня виконання скандальної ухвали Печерського суду зупинив ВСУ.