В Україні затвердили проект плану заходів з врегулювання проблеми щорічних масових пожеж

В Україні затвердили проект плану заходів з врегулювання проблеми щорічних масових пожеж

Київ  •  УНН

 • 10746 перегляди

КИЇВ. 22 травня. УНН. На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за заступника міністра енергетики та захисту довкілля Ірини Ставчук було прийнято проект плану заходів з врегулювання проблеми щорічних масових пожеж, що виникають внаслідок самовільного випалювання рослинності або її залишків. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу Міністерства енергетики та захисту довкілля.

"Верховна рада посилила відповідальність за забруднення повітря і спалювання сухої рослинності, ухваливши відповідний законопроект. Це важливий крок вирішення проблеми. Але збільшення штрафів не повністю вирішує питання, з якими стикається країна двічі на рік. Кліматичні зміни, які спостерігаються останні роки, провокують загострення проблеми пожеж, що потребує вжиття відповідних адаптивних заходів", - зазначила заступник міністра.

Вона нагадала, що проблема пожеж, які утворюються внаслідок випалювання рослинних залишків, виникає кожної весни та осені. Недбале ставлення до природи окремих громадян ставить під загрозу не тільки біорізноманіття, але й життя та здоров’я населення:

"Цього року масштаби пожеж внаслідок несанкціонованого і неконтрольованого випалювання рослинності набули особливо великих розмірів. Боротьба з пожежами внаслідок цього явища вимагає значних людських, матеріальних та фінансових ресурсів. Слід лише згадати пожежі у Чорнобильській зоні, на приборкання яких були спрямовані значні сили".

Проект плану заходів має на меті доповнити вищезгаданий закон шляхом комплексного вирішення питання боротьби з випалюванням рослинних залишків, складовою якого є відповідна інформаційна робота з населенням.

"Вирішення цієї загальнодержавної проблеми можливе лише шляхом консолідації зусиль всіх ланок державного управління та лише за умови усвідомлення населенням наслідків, до яких може призвести і призводить недбале ставлення до довкілля", - підсумувала Ставчук.

Нагадаємо, в Україні набув чинності закон про нові штрафи за спалювання трави.