В Україні планують впровадити автоматичну систему контролю за забором води

В Україні планують впровадити автоматичну систему контролю за забором води

Київ  •  УНН

 • 11186 перегляди

КИЇВ. 8 жовтня. УНН. Державна екологічна інспекція планує запровадити автоматизовану систему контролю за забором води та рівня гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у скидах. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу ДЕІ.

"Державна екологічна інспекція спільно з Держводагентством впровадять кілька автоматизованих систем, щоб контролювати забір води та рівень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у скидах", - сказано у повідомленні.

Так, голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований взяв участь у роботі інноваційного майданчика Аlternative environmental platform-2020 "Eco-Modernization", присвяченого питанням охорони водних ресурсів.

"Тема не просто актуальна, а надактуальна, оскільки чи не щодня ДЕІ фіксує порушення у цій сфері, особливо у частині спеціального водокористування", - додається у повідомленні.

Зазначається, що серед "найпопулярнішого":
▪️ недостатнє очищення стоків підприємств, і, внаслідок цього – перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у водоймах;
▪️ нераціональне використання води, коли суб’єкти господарювання перевищують дозволені ліміти по забору ресурсу.

Щоб порушення виявлялись вчасно, у ДЕІ планують впровадження автоматизованих систем для того, щоб контролювати спеціальне водокористування.

Серед запланованого:
▪️ впровадження автоматизованої системи контролю забору води, щоб отримувати точні дані про кількість використаних водних ресурсів;
▪️ запровадження в автоматичному режимі контролю за гранично допустимими концентраціями забруднюючих речовин у скидах, аби вчасно виявляти і ліквідовувати відхилення;
▪️ створення системи моніторингу водних ресурсів.

Нагадаємо, у Первомайську на Миколаївщині через недбальство та безвідповідальність підприємців частина містян на тиждень залишилася без води, а Держрибагентство зафіксувало масовий мор риби, зокрема, рідкісних червонокнижних видів.