В Україні хочуть скасувати систему маркування аудіовізуальної продукції

В Україні хочуть скасувати систему маркування аудіовізуальної продукції

Київ  •  УНН

 • 14263 перегляди

КИЇВ. 4 березня. УНН. Верховна Рада України на засіданні в четвер ухвалила в першому читанні проект закону № 3474 щодо скасування маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних. Відповідне рішення підтримало 308 народних депутатів, передає кореспондент УНН.

Цитата:

"Законопроект розроблено з метою скасування неактуальної на сьогодні системи маркування контрольними марками копій, що містять фільми, музичні записи, комп’ютерні програми та бази даних на компакт-дисках та інших носіях. Передбачається визнати таким, що втратив чинність, Закону України "Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних", - сказав заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Олексадр Романішин, виступаючи в парламенті.

Деталі

Як стверджують автори у пояснювальній записці, динаміка отримання контрольних марок свідчить про суттєве зменшення попиту на цю адміністративну послугу.

Так, якщо у 2011 році уповноваженим особам було видано більше 14 млн контрольних марок, то вже у 2012 році цей показник становив 10 млн марок, у 2013 році знизився до 6 млн контрольних марок, у 2014 році було видано трохи більше 2 млн контрольних марок, і у 2015 році цей показник впав до 1 млн контрольних марок. У 2016 році кількість виданих контрольних марок склала близько 1,7 млн марок, але у 2017 знову знизилася – до 1,1 млн марок.

Тобто, на думку нардепів, останніми роками показник виданих контрольних марок є занадто малим.

Отже, законопроект пропонує скасувати обов’язок отримання контрольних марок імпортерами, експортерами та відтворювачами примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних у зв’язку з неефективністю відповідного механізму "контрольного маркування".

Зазначається, що застосування технічних засобів захисту та інформації про управління правами повинно реалізовуватись самим суб’єктом авторського права або розповсюджувачами відповідної продукції на свій власний розсуд з можливістю вибору будь-яких технічних способів реалізації, яких на сьогодні існує велика кількість і які постійно вдосконалюються.

Доповнення

Зазначимо в той же час, що минулого року Україна потрапила до списку ЄС з країн, які порушують права інтелектуальної власності та завдають цим економічну шкоду.