Учасників злочинного угрупування бойовиків на Донеччині звинуватили в бандитизмі
Київ • УНН
КИЇВ. 30 червня. УНН. Членам злочинного угрупування під керівництвом “начальника артилерії 1-го армійського корпусу ДНР”, причетним до викрадення людей та розбійних нападів у м. Бахмут, повідомлено про підозру в бандитизмі. Про це передає УНН з посиланням на відділ комунікації поліції Донецької області.
"10 найманців на чолі з нинішнім “начальником артилерії 1 армійського корпусу ДНР”, мешканцем Бахмуту 1964 року народження, у 2014 році більше місяця тримали в страху мешканців Донеччини. На їх рахунку — викрадення людей, розбійні напади, “віджимання” авто. Зараз відносно кожного з них розпочато відразу по кілька кримінальних проваджень, і одне спільне — ст.257 “Бандитизм” Кримінального кодексу України", - йдеться у повідомленні.
Ватажок банди, людина з вищою військовою освітою, тривалий час служив у РФ, воював у “гарячих” точках світу, на кордонах держави-агресора, а потім повернувся до Артемівська (нині — Бахмут) і налагодив там власний цілком легальний бізнес.
За наявною у поліцейських інформацією саме він є організатором та куратором діяльності блокпостів у Бахмуті в 2014 році, крім того, брав участь у захопленні адмінбудівлі місцевої прокуратури, де згодом було розгорнуто “військово-оперативний штаб ДНР”. У правоохоронців є всі підстави вважати, що бойовик причетний і до поставок озброєння для терористів, адже ще зі служби має тісний зв’язок з військовим керівництвом РФ.
Саме тоді, у 2014-му, побачивши хаос і свавілля в рядах “однополченців”, чоловік сколотив банду, яка займалася мародерством, захопленням майна переважно місцевих підприємців, викраденням людей з подальшим викупом. Награбоване банда звозила захоплену будівлю держустанови (т. зв. “штаб”), де потім відбувався подальший розподіл майна.
Найбільш резонансним та “прибутковим” злочином для угрупування став озброєний напад на власника бізнесу у Бахмуті, під час якого здобиччю зловмисників стали 15 престижних авто, колекція зброї та золота. Матеріальний збиток потерпілий оцінив у 52 млн грн.
Існування угрупування зупинилося у червні 2014 року, коли було вбито одного з її активних членів. Після розпаду хтось продовжив “служіння” у псевдореспубліці, а трійця її учасників в умовах глибокої конспірації стала жити у вже звільненому від окупантів Бахмуті.
У квітні цього року співробітники карного розшуку головного управління Національної поліції в Донецькій області та Бахмутського відділу поліції затримали цих трьох учасників незаконних збройних формувань і провели обшуки за місцем їх мешкання в селі Іванівське (Красне). Під час слідчих дій було відкопано цілі арсенали зброї.
В одному з випадків схрон був закопаний у дворі під господарчою будовою. Поліцейські вилучили — 8 реактивних вогнеметів “Шмель” російського виробництва, 8 автоматів та 4 магазин до них, а також 2 ящики набоїв калібру 7,62 мм та 5,45 мм — 3480 штук.
При затриманні третього диверсанта на глибині 2,5 метрів було виявлено чергову зброю, ймовірно, російського походження, яка використовувалася для злочинів проти мирного українського населення.
Їм обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в рамках ряду відкритих кримінальних проваджень. Ще чотирьох учасників банди оголошено у розшук. Ретельно вивчивши матеріали відкритих проваджень було прийнято рішення про початок досудового розслідування додатково за бандитизм (ст.257 Кримінального кодексу України) і вже повідомлено про підозру.
Як повідомляв УНН 23 червня, учасникам захоплення будівлі прокуратури у Бахмуті повідомлено про підозру.