У Мінреінтеграції обговорили формування плану дій після відкриття КПВВ
Київ • УНН
КИЇВ. 22 травня. УНН. Формування плану дій для майбутнього відновлення перетину лінії розмежування на Сході України та адміністративної межі з АР Крим фізичними особами після майбутнього відкриття КПВВ обговорили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України під час міжвідомчої наради за участі представництва Президента України в АР Крим. Про це інформує пресслужба Мінреінтеграції, передає УНН.
“Уряд має оперативно вирішити важливе завдання: забезпечити поетапне відновлення повноцінної роботи КПВВ максимально безболісно для громадян, які є заручниками ситуації, що склалася через російську агресію проти України. Необхідно зважати на два фактори цієї задачі: з одного боку — здоров’я громадян по обидві сторони розмежування в умовах світової пандемії Covid-19, з іншого — потреби громадян у спілкуванні з родичами, отриманні ними соціальної допомоги, медичного забезпечення, державних адмінпослуг, освіти тощо. Тобто, необхідно зробити усе можливе для забезпечення прав і свобод українців”, — наголосив перший заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ростислав Замлинський.
Учасники наради доповіли про ситуацію та озвучили своє бачення стосовно майбутнього відновлення роботи КПВВ.
Повідомляється, що мова йшла про організацію моніторингу стану здоров’я подорожуючих, забезпечення їх засобами індивідуального захисту, ізоляції (госпіталізації) у разі необхідності, розробки механізму верифікації осіб, які переміщуються через КПВВ з тимчасово окупованих Росією територій України, забезпечення ВПО і осіб, які проживають на ТОТ України, пенсійними та соціальними виплатами та інші питання.
“За результатами наради учасники узгодили спільні дії для забезпечення швидкої та безпечної процедури перетину КПВВ, зокрема, щодо створення відповідних протоколів розробки механізму синхронізації баз даних, можливої організації електронного запису для ВПО (верифікації через застосунок „Дія“), які планують проведення верифікації в структурних підрозділах з питань соцзахисту населення та фізичної ідентифікації в АТ „Ощадбанк“, а також видачі дозволів фізичній особі для перетину лінії розмежування”, — повідомили в міністерстві.
Нагадаємо, протягом квітня 2020 року адміністративну межу в Херсонській області в обох напрямках перетнули 2 113 осіб та 188 транспортних засобів.