Тарифний "рецепт" Тимошенко спрацює: експерт розповів, як держава може перейти на дешевший газ
Київ • УНН
КИЇВ. 22 лютого. УНН. Потенційно Україна може забезпечувати населення газом власного виробництва. Прекрасно розуміє як налагодити цю систему лідерка партії "Батьківщини" Юлія Тимошенко, на чому неодноразово наголошувала. До того ж вона вже мала досвід виведення економіки України зі "штопору". Таку думку в коментарі УНН висловив експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський.
Цитата:
"Головною умовою призначення панів Коболя та Вітренка на чолі Нафтогазу було завдання: збільшення видобутку нашого українського газу, але за весь час, що вони були та перебувають на чолі монополіста, вони збільшили тільки одне – собі премії. Одночасно видобуток за ці роки на кілька мільярдів кубів газу навпаки впав після їхнього призначення. А потенційно Україна може видобувати газ, якого було б достатньо на потреби споживачів – населення в першу чергу", - зауважив Павловський.
Деталі
За його словами, зараз навіть гранична ціна на газ в розмірі 6,99 грн в Україні надмірно завищена. Тому потрібно якомога швидше розв'язувати тарифне питання, яке б'є, в першу чергу, по населенню України.
"Те, що пропонує "Батьківщина" вже не перший раз може спрацювати. Юлія Тимошенко найкращий спеціаліст в цій галузі. Вона вже виводила економіку зі штопору: це було, коли вона заборонила на енергетичному ринку бартери та примусила всіх розраховуватися грошима – тоді наші енергетики почали отримувати зарплати живими грошима. Потім, коли працювала прем'єр-міністром, теж багато зробила для функціонування цивілізованого ринку газу й електроенергії. Думаю, що змінити тарифні розклади по силах лише їй. І тим більше, що вона знає, хто якими схемами користується, хто в тіньову працює – тому оці шпаринки та лазівки вона б швидко перекрила і примусила б працювати на користь держави та казни цілий сектор", - вважає експерт.
Підсумовуючи, Павловський наголосив: потрібно робити все можливе, щоб сприяти власному видобутку газу.
"Сьогодні люди платять вдвічі більше. З одного боку потрібна підтримка нашої газовидобувної промисловості, а з іншого боку – це була б певна соціальна функція, тому що ми підтримали б власне населення. Бо у нас керівники держави хваляться, що ми досягли європейських цін на газ, на комуналку, а водночас соромляться сказати, що зарплати лишаються на африканському рівні", - резюмував він.
Доповнення
Нагадаємо, раніше народний депутат від "Батьківщини" Вадим Івченко розповів, яким чином треба змінювати тарифну політику в державі.
Так, парламентар пояснив, що лібертаріанська модель ринку газу може існувати лише в умовах, коли всі країни фінансово рівні та можуть дозволити платити однакову ціну.
“Коли в нас бідна країна і 60% людей просять субсидій від держави, то у нас має бути інша політика формування тарифів. А це означає те, що пропонує „Батьківщина“: газ власного видобутку йде на населення, яке цього потребує — бюджетники тощо, а все інше — будь ласка, торгуйте на ринку природного газу, формуйте ціну, попит і пропозицію і спокійно продавайте цей газ”, — упевнений Івченко.