Суд оголосив перерву в розгляді справи екс-беркутівців до 16 лютого
Київ • УНН
КИЇВ. 14 лютого. УНН. Святошинський районний суд Києва оголосив перерву у розгляді кримінального провадження щодо п’ятьох екс-бійців спецпідрозділу "Беркут", підозрюваних у масовому вбивстві активістів Майдану 20 лютого 2014 року, до 16 лютого, передає кореспондент УНН.
Варто зазначити, на сьогоднішньому засіданні колегія суддів продовжила допит потерпілих.
Зокрема був допитаний ще один потерпілий – Володимир Бутченко, який отримав наскрізне вогнепальне поранення шиї на вул.Інститутській у лютому 2014 року.
Під час перегляду відео розстрілу Небесної сотні В.Бутченко впізнав себе серед мітингувальників.
У травні Святошинський суд почав розгляд по суті справи проти п’яти екс-беркутівців: Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури й Олега Янішевського. Їх обвинувачують у розстрілі активістів Майдану на вулиці Інститутській у Києві в лютому 2014 року. П’ятьом колишнім беркутівцям інкримінують перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, умисне вбивство та завдання тілесних ушкоджень активістам Майдану.
Колишні бійці спецпідрозділу “Беркут”, яких звинувачують у вбивствах на Майдані, не визнають власної вини за жодним із пунктів.
Усього, як повідомляв прокурор Генеральної прокуратури України Яніс Сімонов, вдалось ідентифікувати 25 правоохоронців, які стріляли на Інститутській. 20 із них зараз у розшуку.
У лютому цього року суд об’єднав кримінальні провадження щодо колишніх працівників спецпідрозділу “Беркут” Олександра Маринченка, Сергія Тамтури, Олега Янишевського, обвинувачуваних у розстрілі 48 активістів Євромайдану, з провадженням щодо Зінченка і Аброськіна, яких обвинувачували в убивстві 39 майданівців 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській.
За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану потерпіли 2,5 тисячі людей, 104 з них загинули. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею.
За даними Міністерства внутрішніх справ, від 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.