США, Німеччина, Франція та Велика Британія підтвердили консенсус про наслідки для Росії у разі агресії
Київ • УНН
КИЇВ. 30 грудня. УНН. Держсекретар США Ентоні Блінкен напередодні провів телефонну розмову з колегами, міністрами закордонних справ Франції, Німеччини та Великої Британії. Сторони обговорили можливу агресію проти України. Про деталі розмови повідомив речник Білого дому Нед Прайс, пише УНН.
Цитата
"Державний секретар Ентоні Дж. Блінкен сьогодні поговорив із міністром закордонних справ Франції Жан-Івом Ле Дріаном, міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок та міністром закордонних справ Великої Британії Елізабет Трасс. Вони обговорили важливість продовження координації для стримування будь-якої подальшої російської агресії проти України, підтвердили консенсус між союзниками та партнерами щодо накладення масових наслідків та серйозних витрат на Росію за такі дії", — ідеться у повідомленні прессекретаря.
Деталі
Також за словами Прайса сторони підтвердили свою непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України.
Секретар та його колеги також обговорили темпи розвитку ядерної програми Ірану, тиск з боку Китаю та зусилля Лівії щодо організації національних виборів.
Додамо
Сьогодні, 30 грудня, президент США Джо Байден проведе телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, щоб обговорити низку тем, зокрема майбутні дипломатичні відносини з Росією.
Дзвінок відбудеться на прохання російської сторони.
Напередодні Держсекретар США Ентоні Блінкен провів телефонну розмову із президентом Володимиром Зеленським для узгодження позицій.
Що було раніше
17 грудня Росія надіслала США та НАТО пропозиції щодо безпеки у Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону вступу України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках та припинення військових навчань поблизу її кордонів.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс отримав останні "пропозиції" Росії, і такий діалог має відбуватися у консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна.
Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван у телефонній розмові з помічником президента Росії Юрієм Ушаковим заявив, що США готові вести переговори з Кремлем як безпосередньо, так і через Раду Росія-НАТО та по лінії ОБСЄ. Але Москва має зняти занепокоєння Заходу щодо нарощування її військового потенціалу на кордоні з Україною.
У Держдепартаменті США вказали, що Сполучені Штати планують розпочати переговори з Росією щодо гарантій європейської безпеки в січні, щоб знизити напруженість навколо України, спричинену розміщенням російських військових на її кордоні.