"Шахрайство та зв'язки із втікачами до росії": експерт – про діяльність "впливового" іранця Алі Резазаде в Україні

"Шахрайство та зв'язки із втікачами до росії": експерт – про діяльність "впливового" іранця Алі Резазаде в Україні

Київ  •  УНН

 • 95022 перегляди

КИЇВ. 13 листопада. УНН. Експерт аналітичного центру "Українська фабрика думки" Юрій Гаврилечко стверджує, що іранський громадянин Алі Реза Резазаде використовує Україну у своїх корисних цілях та втікає від відповідальності за численні афери. Про це Гаврилечко пише на своїй Facebook-сторінці, передає УНН із посиланням на "ДС".

Деталі

Так, Гаврилечко озаглавив свій пост "Іранський авантюрист в кулуарах української влади – хто такий Алі Реза Резазаде?".

"Чим ближче до виборів в США, тим більше "привітань з минулого" відроджується у вітчизняній внутрішній та зовнішній політиці. Зокрема один з відомих "дітей лейтенанта Шмідта", тобто "племінників іранського шаха" – Алі Реза Резазаде, діяльність якого ще до війни достатньо ретельно висвітлювалась у ЗМІ. Свого часу він представлявся навіть "радником Трампа", проте сам Трамп, скоріш за все про це й не здогадувався, та й на сайті Білого Дому про це теж нічого нема", — пише експерт.

За словами Гаврилечка, в Україні Алі Реза Резазаде осів ще на початку дев’яностих.

"І майже одразу потрапив до орбіти українських можновладців. Спочатку одружився з донькою тодішнього заступника міністра внутрішніх справ Олексія Чистякова. Його прізвище вже всі підзабули, але це – один із найближчих соратників Віталія Захарченка, вбивці Майдану та людини Януковича. А далі побудував міцні зв’язки з політиками та чиновниками. Саме завдяки цьому вже багато років Резазаде, не привертаючи до себе особливої уваги, безкарно прокручує будь-які схеми", — пише аналітик.

Гаврилечко додає, шо для публіки "герой" допису – віцепрезидент Національного іранського Конгресу.

"Але ця організація – схоже справжня мильна бульбашка, створена виключно для прикриття діяльності однієї публічної особи. Насправді ж Резазаде вже давно викрили іноземні ЗМІ. Статтю про нього випустили американські видання після того, як іранець намагався надурити тамтешніх політиків. Себе він називав і правозахисником, і політиком, і інвестором, і навіть спадкоємцем іранського престолу", — пише автор допису.

Але, додає Гаврилечко, "афери цього "інвестора" та "спадкоємця" все ж не залишилися непоміченими"

"Щоби зрозуміти стиль та масштаб цього діяча – є приклад, який теж встиг потрапити до ЗМІ. Це історія про те, як Резазаде пообіцяв українському нардепу Карпунцову познайомити його з Генпрокурором США. Взяв гроші за послуги, навіть організував поїздку до Штатів. На цьому й все – ніякого знайомства, звісно, не було", — пише аналітик "Української фабики думки".

"Такий спосіб заробітків, як пишуть ЗМІ, – один з найулюбленіших у Резазаде. Бути посередником, прикидатися вигідним переговірником, пропонувати свої послуги для налагодження зв’язків між людьми, нав’язувати допомогу в примиренні. І все це за великі гроші. Очевидне питання – а кому взагалі таке може бути цікаве з впливових та адекватних людей?", — ставить питання Гаврилечко.

Він додає, що "за роки в Україні іранець не лише увійшов в родину до колишнього очільника МВС, а й завів безліч корисних знайомств".

Одне з таких "знайомств", за словами Гаврилечка, – генерал Василь Грицак, який очолював Службу безпеки України з 2015 до 2019 року.

Василь Грицак і Алі Реза Резазаде

Експерт додає, що, ймовірно, саме завдяки Грицаку Резазаде отримав особисту охорону з бійців "Альфи", почав називати себе полковником-розвідником та "паралельно прокручувати оборудки з землею під Києвом на мільйони доларів".

Гаврилечко додає, що "більше двадцяти років українська влада ніби не бачить діяльності афериста".

Резазаде, пише автор допису, "вільно почувається" у Києві, та "продовжує реалізацію своїх схем".

"Нічого не змінилося для Алі Реза Резазаде навіть після початку війни з РФ та повномасштабного вторгнення. І це попри те, що він який має стійкі, налагоджені зв’язки з колишніми українськими силовиками-втікачами… От неабиякий хист у людини є залишатися "цінним кадром" за будь-яких умов. Може Україні вже варто зрозуміти, що не всі іноземці – "радники Трампа", "племінники іранського шаха" чи "іноземні інвестори", — пише Гаврилечко.

"І те, що було нормою для середини 90-их років минулого сторіччя – в 20-ті роки поточного, особливо зараз, коли йде війна – неприпустимо!", — резюмує він.

Експерт також поділився у коментарях до свого допису посиланням на журналістські розслідування про діяльність Резазаде в Україні.