Здати аналізи та визначити раціон: що пропонує державна медицина для підтримки здоров'я українців
Київ • УНН
КИЇВ. 15 грудня. УНН. На тлі коронавірусної епідемії особливо гостро постало питання профілактики та підтримки здорового способу життя і раціону харчування. УНН дізнавався, як це відбувається в різних регіонах.
На Кіровоградщині, наприклад, медики нагадують про рекомендований перелік продуктів.
“В рекомендаціях по профілактиці таких захворювань, як гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, цукровий діабет наявний перелік продуктів, які рекомендуються для дієтичного лікування лікарями загальної практики-сімейної медицини та іншими фахівцями”, — повідомили в Кіровоградській ОДА.
Крім того, жителі регіону можуть пройти контроль біохімічних показників крові, у тому числі ліпідного спектру для подальшого призначення необхідного дієтичного та медикаментозного лікування та не обмежуватися рекомендаціями по зменшенню вживання червоного м’яса, резюмували фахівці.
До теми
При COVID-19 підвищується ризик збільшення в’язкості крові та закупорки судин, саме тому важливо звертати увагу на продукти харчування, а також регулярно вимірювати рівень холестерину.
Відмовитися краще від ковбас, копченостей і свинини. Загалом червоне м’ясо вважається продуктом, який слід вживати з обережністю.
МОЗ України рекомендує обмежити вживання червоного м’яса до 500 грамів на тиждень.
Всесвітня організація охорони здоров’я, тим часом повідомляє про дані, які встановлюють зв’язок між споживанням червоного м’яса і розвитком колоректального раку, раку підшлункової залози та простати. У багатьох країнах світу органи охорони здоров’я рекомендують обмежити вживання в їжу м’ясної продукції та червоного м’яса, оскільки з ними пов’язаний підвищений ризик смерті від хвороб серця, діабету та інших захворювань.
Червоне м’ясо — всі види м’яса (м’язової тканини) ссавців, включаючи яловичину, телятину, свинину, ягнятину, баранину, конину і козлятину.