Рада зробила крок до посилення відповідальності за домашнє насильство
Київ • УНН
КИЇВ. 3 лютого. УНН. Верховна Рада прийняла за основу законопроект 3908-1 щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Відповідне рішення підтримали 328 народних депутатів України, передає кореспондент УНН.
Цитата
“Часто буває так, що, мало того, що людина в родині зазнає насильство, так ще і з бюджету родини витрачаються кошти на покриття цих санкцій. Коли зловживач, насильник, не працює, то ці кошти йдуть з бюджету постраждалої особи. Натомість, ми пропонуємо запровадити корисно-суспільні роботи зі спрямуванням відповідних грошей постраждалій стороні, а також збільшити строк адмінпокарання”, — сказала депутат від партії “Слуга народу” Марина Бардіна.
Деталі
Законопроект, відповідно до пояснювальної записки, розроблено з метою удосконалення правового регулювання притягнення до відповідальності за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування, а також практичної реалізації права постраждалої особи на відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди, завданих внаслідок домашнього насильства.
Зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, які пропонуються законопроектом, зокрема, додають санкцію у вигляді “виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або адміністративний арешт на строк до десяти діб”.
Що було раніше
У вересні минулого року Кабінет Міністрів схвалив для внесення до Верховної Ради законопроект щодо відповідальності військовослужбовців, поліцейських та інших осіб, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів, за вчинення домашнього насильства на загальних підставах.
Повідомляється, що законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, які передбачають:
- притягнення військовослужбовців та інших осіб, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів, до відповідальності на загальних підставах за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі;
- приведення у відповідність до законодавства переліку осіб, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів;
- розгляд справ про адміністративні правопорушення за статтею 1732 КУпАП без обов’язкової присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, якщо така особа була належним чином повідомлена, проте не з’явилась на судове засідання.