Правоохоронці знайшли вкрадені у Дунайського пароплавства 32 баржі
Київ • УНН
КИЇВ. 9 жовтня. УНН. СБУ спільно з НАБУ та САП знайшли 32 баржі, вкрадені у держави за попереднього керівництва Українського Дунайського пароплавства, повідомляє УНН з посиланням на пресцентр СБУ.
"Співробітники Служби безпеки України блокували протиправну діяльність комерсантів, які привласнили судна ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство”, що підпорядковуються Міністерству інфраструктури“, — йдеться у повідомленні.
У межах кримінального провадження оперативники спецслужби встановили, що протиправну оборудку організувала у 2017-2018 роках комерційна структура, яка орендувала у пароплавства 32 баржі. Зловмисники незаконно перевезли судна до однієї з країн Чорноморського басейну і переобладнали їх. Після цього плавзасоби за підробленими документами використовувалися в українській акваторії.
“Наразі правоохоронці здійснюють обшуки за місцями проживання фігурантів та офісах низки фірм, задіяних у схемі. Вилучені докази протиправної діяльності будуть долучені до матеріалів справи.
Правоохоронці також встановили місцезнаходження суден, вживаються заходи для повернення їх у державну власність”, — зазначили в СБУ.
Додамо, що аудит Українського Дунайського пароплавства ініціював міністр інфраструктури Владислав Криклій минулого року. 8 жовтня минулого року Криклій звільнив з посади керівника УДП Дмитра Чалого, звинувативши його у розкраданнях і навмисному банкрутстві держкомпанії.
“Рівно рік тому, 8 жовтня, колишній очільник Українського Дунайського пароплавства Дмитро Чалий, той самий, який говорив, що компанія банкрут, але він її готовий приватизувати, був звільнений з посади. Тоді ми розпочали повне перезавантаження роботи компанії, яка до того часу мала за плечима численні борги і корупцію, отриману від попереднього керівництва.
Через місяць УДП очолив новий керівник — Олексій Хомяков, перед яким поставили завдання не лише вивести компанію у прибуток (це їм вдалося — 34,6 млн прибутку заробила компанія попри коронакризу за результатами І-го півріччя цього року), а й максимально сприяти в розслідуванні корупційних схем на підприємстві, якими навмисно доводили компанію до банкрутства. Йдеться, у тому числі про ймовірне незаконне відчуження 32 ліхтерів (барж), що належали УДП і які в подальшому були вивезені за кордон”, — розповів Криклій.
Нагадаємо, ініційований міністром аудит показав низку схем, на яких заробляло колишнє керівництво УДП. Зокрема у 2018 році керівництво підприємства домовилося з туроператором ABVGD Travel GmbH про проведення спільних екскурсій. Екскурсії проводили директори круїзів — штатні співробітники пароплавства, а гроші за це отримував туроператор.