Перш ніж розривати ДСД “Укргазвидобуванню” треба мати аргументи - А. Вдовиченко
Київ • УНН
КИЇВ. 30 листопада. УНН. Вищий господарський суд не знайшов підстав розірвати договори про спільну діяльність між “Укргазвидобування” (УГВ) та компаніями ТОВ “Карпатигаз” і ТОВ Науково-виробнича фірма “Техпроект”. І це може свідчити про недостатність в УГВ доказів щодо невиконання партнерами своїх зобов’язань. Таку думку у коментарі УНН висловив голова Спілки буровиків України Анатолій Вдовиченко, передає УНН.
“Це свідчить про недостатність доказів”, — сказав він.
За словами А.Вдовиченка, якщо вже й ініціювати розірвання договорів про спільну діяльність через суд, то треба мати для цього достатню аргументацію.
“Я за молодих, але все-таки молодь трохи поспішає, не вистачає їй терпіння до кінця розібратися, а потім вже іти в суди. Суд — це змагання. Вони подали в суд, суд розібрався, подивився і не прийняв рішення — повернув до першої інстанції. Якщо ви вже подаєте в суд — то майте аргументацію, чому ви це робите”, — додав він.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, Вищий госпсуд направив справу про розірвання договорів між “Укргазвидобування” та двома компаніями на повторний розгляд до суду першої інстанції.
Колегія суддів Вищого господарського суду у свої постанові щодо справи зазначила, що “вважає висновки як місцевого, так і апеляційного господарських судів попередніх інстанцій передчасними та необґрунтованими”.
Як відомо, раніше, друга судова інстанція — Апеляційний господарський суд задовольнив позовні вимоги УГВ.
Також нагадаємо, за словами експерта Ю.Корольчука, витісняючи з ринку газу спільну діяльність за допомогою податкового навантаження та спроб розірвання договорів, “Укргазвидобування” ризикує значно втратити об’єми видобутку, чим створить дефіцит.
Експерти і міністр енергетики І.Насалик критикували спроби УГВ розірвати всі без виключення договори про спільну діяльність (ДСД) за непрозорість таких рішень, адже “Укргазвидобування” не аргументувало своєї позиції по кожному конкретному договору і не провело незалежного аудиту ДСД.