Опубліковано першу в історії США стратегію боротьби з корупцією
Київ • УНН
КИЇВ. 6 грудня. УНН. Білий дім представив першу в історії США Національну стратегію по боротьбі з корупцією, пише УНН з посиланням на відповідний документ.
Деталі
Вона передбачає “зміцнення міжнародної антикорупційної архітектури”, “мобілізацію ресурсів іноземної допомоги для досягнення цілей антикорупційної політики” і більш ретельне виявлення “корумпованих суб’єктів”. Документ опублікований напередодні “саміту за демократію”, який проводить Вашингтон.
Базові принципи нової стратегії:
- “модернізація, координація та забезпечення ресурсами зусиль уряду США по боротьбі з корупцією: хоча Сполучені Штати довгий час були лідером у глобальній боротьбі з корупцією, усунення загрози як імперативу національної безпеки потребує оновленого підходу”;
- стримування незаконного фінансування суб’єктів, які покладаються на слабкі місця в американських і міжнародних фінансових системах;
- більш ретельне виявлення корумпованих суб’єктів та притягнення їх до відповідальності;
- збереження та зміцнення багатосторонньої антикорупційної архітектури;
- поліпшення дипломатичної взаємодії та мобілізація ресурсів іноземної допомоги для досягнення цілей антикорупційної політики.
В анотації до останнього пункту зазначається, що “дипломатична взаємодія та іноземна допомога, включаючи допомогу в галузі безпеки, мають життєво важливе значення для зусиль Сполучених Штатів з протидії корупції”. На думку авторів документа, “у сукупності ці зусилля можуть зміцнити потенціал і волю урядів-партнерів по боротьбі з корупцією, а також підтримати громадянське суспільство”.
Доповнення
На брифінгу, що передував опублікуванню документа, представник Білого дому заявив, що документ був представлений напередодні “Саміту за демократію” як один з основних результатів роботи над підготовкою саміту.
“Саміт за демократію” пройде з 9 по 10 грудня. Вашингтон запросив на нього 110 країн, включаючи Україну. При цьому, Росії і Китаю немає в списку запрошених. Москва і Пекін назвали цей саміт нібито “продуктом менталітету часів Холодної війни”.