Незаконно виготовлене пальне продавали на Дніпропетровщині і Запоріжжі
Київ • УНН
КИЇВ. 8 грудня. УНН. У Кривому Розі співробітники податкової міліції Запорізької області припинили незаконну діяльність з виготовлення паливно-мастильних матеріалів. Про це повідомив перший заступник голови в ДФСУ Сергій Білан на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.
Так, в ході операції “Акциз 2016” і розслідування кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) КК, було встановлено, що посадові особи одного з підприємств організували незаконне виробництво ПММ з використанням комплексу виробничого обладнання, призначеного для виготовлення пального шляхом переробки нафтосировини.
“Виробництво дизельного пального здійснювалося шляхом переробки мазуту з подальшим використанням в хімічному процесі сірчаної кислоти, поводження з якою вимагає особливих заходів безпеки. При цьому посадовими особами не було надано жодного документа дозвільного характеру на виготовлення і використання небезпечних хімічних речовин, а також документів з питань екологічної безпеки виробничого комплексу,” — повідомив С.Білан.
Зазначається, що незаконно виготовлене пальне продавалося на території Дніпропетровської і Запорізької областей без відображення в податковій звітності підприємства, за готівкові кошти.
Крім того, в результаті проведеного обшуку було виявлено та вилучено 50 тисяч літрів дизельного пального, 90 тисяч літрів мазуту, 5 тисяч літрів бензину, 10 тисяч літрів сірчаної кислоти, а також обладнання міні-нафтопереробного заводу, яке використовувалося в незаконній діяльності. Загальна вартість вилученого становить понад 7,2 млн грн.
Наразі розслідування кримінального провадження триває.
При цьому, за словами С.Корецького, цивілізований ринок постійно і відверто говорить про ситуацію, яка зараз складається на ринку палива через “розгул” “сірих” дилерів.
“Ми пишемо відкриті листи, звертаємося до правоохоронних органів з тим, щоб вони вживали всіх необхідних дій для того, аби зупинити цю незаконну діяльність.
Звичайно, у стані економічної кризи люди будуть шукати для себе більш дешевші варіанти, і пального також. Завдання одне — позакривати незаконні осередки паливного бізнесу, та дати таким чином можливість системним гравцям, які сплачують всі податки, які везуть якісне пальне, працювати так, як вони працюють”, — наголосив гендиректор компанії WOG.