Найдавнішого динозавра Африки знайдено в Зімбабве
Київ • УНН
КИЇВ. 1 вересня. УНН. Вчені із Зімбабве виявили останки найдавнішого динозавра Африки, який блукав землею близько 230 мільйонів років тому. Про це УНН пише посилаючись на AFP.
Деталі
За даними міжнародної групи палеонтологів, які зробили відкриття, динозавр на ім'я Mbiresaurus raathi був лише близько одного метра заввишки, з довгим хвостом і вагою до 30 кілограмів.
"Він бігав на двох ногах і мав досить маленьку голову", - сказав AFP Крістофер Гріффін, учений, який відкопав першу кістку.
Ймовірно, всеїдна тварина, яка харчувалася рослинами, дрібними тваринами та комахами, динозавр належить до виду зауроподоморфів, тієї ж лінії, яка пізніше включала гігантських динозаврів із довгою шиєю, додав Гріффін.
Скелет був знайдений під час двох експедицій у 2017 та 2019 роках групою дослідників із Зімбабве, Замбії та США.
Останки динозаврів тієї ж ери раніше знаходили тільки в Південній Америці та Індії.
Палеонтологи обрали місце для розкопок у Зімбабве після того, як підрахували, що коли всі континенти були з'єднані в єдиний масив суші, відомий як Пангея, він знаходився приблизно на тій же широті, що й раніше знахідки в сучасній Південній Америці.
Інші екземпляри були виявлені в цьому районі і всі вони зберігаються в Музеї природної історії Зімбабве, в другому за величиною місті Булавайо.