Матіос розкритикував ідею нардепів з "Голосу" щодо додаткового підробітку парламентарів
Київ • УНН
КИЇВ. 23 червня. УНН. Відповідно до законодавства народні депутати можуть займатися викладацькою чи науковою діяльністю виключно у вільний від своєї парламентської роботи час. А тому ідея пошуку додаткового підробітку для нардепів, висловлена головою фракції “Голос” Кірою Рудик, викликає сумніви та питання. Про це у своєму Telegram-каналі написав колишній Головний військовий прокурор, юрист Анатолій Матіос, передає УНН.
Підставою для критики стали слова нардепа Кіри Рудик про те, що зарплати у 35 тисяч гривень не вистачає на прожиття, і треба влаштовувати окремих нардепів на викладацьку діяльність та знімати з них частину роботи в парламенті.
“Пані Кіро — ви не знали, яка зарплата у Раді? Ваші нардепи будуть десь підпрацьовувати/виживати/пакувати подушку? А за них закони для народу зроблять інші, ваші потім тупо прийдуть натиснути кнопку? Чи на кнопку теж за них натиснуть? Де таке є в світі? Не у Могилянці, Ring чи у Amazon ви ж такого навчились? Або ви лукавите, або це фантазії незрілого популістичного політика! Так же ж не можна! Перед вашими ж виборцями не можна!” — написав Матіос.
Він нагадав, яка сумісницька робота є допустимою для нардепів.
“Народні депутати мають право займатися лише викладацькою або науковою роботою у вільний від основної діяльності час, якою є саме робота в Парламенті. При цьому, ніхто їм не забороняє бути безоплатними членами громадських об’єднань мисливців, рибалок, поклонників Вальгаллу, Перуна чи Amazon. Якщо Кіра Рудик хоче, щоб її однопартійці полювали за грошима, то хай поспілкується з українцями в метро, на базарі, на біржі праці — вони дадуть їй "ґрунтовні“ поради, як вижити на 35 тисяч грн”, — написав Матіос.
Нагадаємо, Кіра Рудик заявила, що зарплати у 35 тисяч не вистачає і великою проблемою є відсутність додаткових виплат нардепам.
“Зарплата становить 35 тисяч гривень. Мені не вистачає, звичайно. Я прийшла в політику з подушкою, і зараз я її "використовую“. Додаткових виплат у депутатів немає і це велика проблема — ми розуміємо, що, напевно, після місцевих виборів нам потрібно буде щось придумувати. Буде ставати питання: або ініціювати питання підвищення зарплат, або спробувати допомогти тим людям, у яких є така необхідність, влаштуватися на викладацьку діяльність. Тобто нам необхідно буде зняти з них тоді певну роботу у фракції, аби вони могли заробляти собі на життя”, — зазначила Кіра Рудик.