І.Умеров: в Україні необхідно прийняти закони про статус кримськотатарського народу
Київ • УНН
КИЇВ. 26 лютого. УНН. Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров вважає, що в Україні потрібно прийняти закони про статус кримськотатарського народу і території Криму як національної автономії. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.
"В Україні необхідно прийняти закони визначають статус кримськотатарського народу і території Криму як національної автономії", - написав він.
Також він зазначив, що ЄС і ООН не повинні ослаблювати санкції до повного повернення Криму до складу України.
Крім того, І.Умеров назвав кроки з деокупації півострова.
"Я один з тих проти яких порушено надумана кримінальна справа. Ст 280.1, частина 2 - публічні заклики до порушення територіальної цілісності РФ. Крім цього моє прізвище значиться в списку "Росфінмоніторингу" серед нібито діючих екстремістів і терористів... А що стосується територіальної цілісності РФ - я наполягаю на тому, що моя позиція, навпаки, спрямована на ВІДНОВЛЕННЯ територіальної цілісності РФ: є визнані в усьому світі кордону, що утворилися в 1991 році при розпаді СРСР, їх порушила сама Росія, анексувавши Крим, їй самій їх і належить виправити... Першим кроком деокупації має бути скасування прийнятих судових рішень, закриття всіх кримінальних справ, звільнення всіх позбавлених волі. Три роки по тому я продовжую вважати, що трапилося анексією і незаконною окупацією. Це негайно необхідно виправляти ...", - зауважив він. він.
Нагадаємо, 26 лютого 2014 року біля кримського парламенту відбувся багатотисячний мітинг прихильників територіальної цілісності України, здебільшого кримських татар, і активістів партії “Русское единство”, якою на той момент керував нинішній голова Криму Сергій Аксьонов.
Після анексії Криму Росією на півострові російські правоохоронці почали судити кримськотатарських активістів, які брали участь у мітингу. За даними російського слідства, внаслідок тисняви двоє мітингувальників загинули, 79 осіб отримали тілесні ушкодження.
До слова, Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. 7 жовтня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій.