Держгеонадра вже понад півроку не виконує рішення суду на користь АЕСУ - ГПУ
Київ • УНН
КИЇВ. 21 грудня. УНН. Генеральна прокуратура України розслідує кримінальне провадження проти посадовців Держгеонадра за не виконання рішення Окружного адміністративного суду від 26.05 2016 року. Про це у відповідь на запит УНН повідомили в ГПУ.
Так, кримінальне провадження розслідується за ч.3 ст.382 за фактом зумисного невиконання службовими особами Державної служби геології та надр України, що займають відповідальне становища, рішення суду, яким чиновників було зобов’язано видати дозвільні документи українській компанії “Атомні енергетичні системи України” на проведення геологорозвідувальних робіт уранових родовищ.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Держгеонадра намагаються позбавити ліцензії україно-американську компанію
“Наразі досудове розслідування триває, проводяться слідчі дії (розшукові)та процесуальні дії, спрямовані на встановлення об’єктивної істини у кримінальному проваджені”, - зазначили в ГПУ.
Як повідомляв УНН, у профільному комітеті ВР готові розглянути блокування Держгеонадра видачі дозволів АЕСУ на вивчення уранових родовищ.
За словами генерального директора компанії Ю.Бакарджієва, АЕСУ - це компанія, з потужним фаховим і науковим потенціалом та міжнародними зв’язками.
“Наші фахівці пройшли навчання за кордоном, ми плідно співпрацюємо з АТ "Казатомпром" (Казахстан), і в нас є все, аби принести в Україну передові технології підземного вилуговування уранової руди.
Розмір інвестицій, які АЕСУ орієнтовно планує вкласти у вітчизняний видобуток урану на початковому етапі сягає близько 200-250 млн дол. Наші американські партнери дуже зацікавлені у співпраці з українським бізнесом і державною”, - додав він.
Коментуючи звинувачення на адресу АЕСУ з боку Держгеонадра, гендиректор компанії зазначив:
“Так буває, коли окремі чиновники, що мають повноваження, починають протидіяти інвестору з не дуже зрозумілих причин, можливо тому, що це вперше, але ж це зовсім не суперечить українському законодавству. Можливо для того, щоб утвердитися в своїй вагомості, а можливо тому що не зовсім самостійні в прийнятті рішень. Та все це іде в розріз з політикою держави в сфері притягнення інвестицій в країну. На щастя сьогодні, в Україні все ж потроху, але починає працювати закон. Тому я впевнений, що ці незначні, проте неприємні труднощі, зовсім скоро лишаться позаду”.