71 млн людей у світі опинилися за межею бідності через війну в Україні - ПРООН

71 млн людей у світі опинилися за межею бідності через війну в Україні - ПРООН

Київ  •  УНН

 • 315388 перегляди

КИЇВ. 16 жовтня. УНН. За даними Програми розвитку ООН (ПРООН), близько 71 мільйона людей зіткнулися з бідністю через російсько-українську війну, передає УНН.

Деталі

Очікується, що вплив війни на ціни, продукти харчування та енергію призведе до збільшення кількості бідних у світі.

Згідно зі звітом ПРООН про наслідки російсько-української війни, за перші три місяці війни, що почалася 24 лютого, за межею бідності опинився приблизно 51 мільйон людей.

Збільшивши кількість бідних у світі до 9%, війна також призвела до того, що щоденний дохід близько 20 мільйонів людей упав нижче за межі бідності в 3,20 долара в країнах з доходом нижче середнього.

Тим часом пандемія COVID-19 призвела до того, що минулого року до 163 мільйонів людей опинилися за межею бідності, при цьому кількість людей, які працюють за 2,15 долара на день, збільшилася на 8,1%, що є межею крайньої бідності.

За оцінками Світового банку цього року ця цифра зросте на 75-95 мільйонів.

Крім того, очікується, що продовольча інфляція ще більше вдарить по бідних, у той час як, за оцінками, дві третини доходу на душу населення будуть витрачені на витрати на продукти харчування в країнах з низьким рівнем доходу, тоді як цей показник як очікується, досягне чверті доходу у розвинених країнах.

За даними ООН, половина людей у ​​світі з доходом нижче за межі крайньої бідності проживає в Південній Азії.

Бідні в країнах Африки на південь від Сахари становлять одну третину бідних у світі, а кількість бідних на Близькому Сході та Північній Африці збільшилася більш ніж удвічі з 2015 року.

Хоча внутрішні конфлікти в Сирії та Ємені надали найбільший вплив на Близький Схід, наслідки пандемії зазнали на собі всі групи населення.

Дані показали, що COVID-19 завдав найбільшого удару по глобальних цілях скорочення бідності за останні 30 років.

Додамо

Світовий банк раніше заявляв, що планує скоротити частку бідних до 3% до 2030 року.