Завдяки депутатам Україна може стати єдиним прикладом законодавчого заохочення корупції у воюючій країні, пише воїн-доброволець Віталій Герсак у себе в Фейсбук, коментуючи скандальний законопроект №11340.
Запропонувати фактичну амністію тим, кого слідувало б розстріляти як скажених псів та підтримати цю ідею більшістю депутатів, — прояв повного знецінення власної держави. Очевидно, що наступному складу парламенту прийдеться не лише люструвати ганебних попередників, але й суттєво посилити санкції для корупціонерів. Більше жодних угод із слідством та м’яких запобіжних заходів, жодних умовно-дострокових звільнень, жодних термінів давності за корупцію під час війни
На думку Герсака, також треба покарати всіх, хто незаконно наживався під час воєнного стану. Економічно необґрунтоване підвищення вартості товарів та послуг, недобросовісна господарська діяльність по забезпеченню ЗСУ, розкрадання в системі оборонних закупівель, махінації із бюджетними коштами та міжнародною фінансовою, матеріально-технічною та гуманітарною допомогою, тіньовий бізнес в інтересах ворога, зловживання монопольним положенням та інші подібні злочини, які наносять шкоду державі, армії, обороноздатності, сумлінним підприємцям та споживачам – усе це не повинно нікому зійти з рук.
Як повідомлялося раніше, Верховна Рада у першому читанні схвалила та прийняла за основу законопроєкт №11340, який дозволить піти на угоду зі слідством та відкупитися від реального покарання сплативши штраф. Законопроєкт передбачає застосування штрафу як додаткового покарання, якщо підозрюваний або обвинувачений у корупції уклав угоду про визнання винуватості, коли таке покарання не передбачає санкція статті.
Розміри запропонованих штрафів:
- за кримінальний проступок — від 204 тисяч до 2,05 мільйона гривень;
- за нетяжкий злочин — від 2,05 мільйона до 204 мільйонів гривень;
- за тяжкий злочин — від 20,4 мільйона до 102 мільйонів гривень;
- за особливо тяжкий злочин — від 102 мільйонів до 204 мільйонів гривень.