Західні санкції призвели до масових збоїв у роботі російських безпілотників "Герань-2" (аналог іранського "шахед") та позбавили сучасних російських танків Т-90М лазерних датчиків.
Про це пише The Washington Post, передає УНН.
Деталі
Як пише видання, на початку цього року українські екіпажі протиповітряної оборони почали помічати щось дивне в безпілотниках односторонньої дії, які росія регулярно запускає проти українських міст.
Найновіші безпілотники "Герань-2" частіше виходили з-під контролю, коли вони входили в різкий поворот. Деякі розбилися б нешкідливо. Інші вирівнялися, ставши легкою здобиччю батарей ППО. І все ж дрони продовжували з’являтися - іноді до 100 за один день. Зрештою, західні та українські військові аналітики пов’язали вищий відсоток відмов із неякісними компонентами, зокрема невеликим рульовим двигуном, розміром не набагато більше пачки сигарет. росія нещодавно перейшла на китайський двигун після того, як західні країни ввели санкції, щоб заблокувати доступ Москви до західних технологій
Зазначається, що несправні безпілотники ознаменували невелику перемогу для західних країн у триваючому тіньовому конфлікті, який частково ведеться шпигунськими службами, щоб позбавити москву доступу до високотехнологічних компонентів, необхідних для сучасної зброї війни.
Три роки тиску з боку безпрецедентної кампанії санкцій послабили військову машину кремля, змусивши її економити на якості та використовувати старе та застаріле обладнання, водночас поставивши під серйозний сумнів його довгострокову життєздатність. Але росії все ще вдається отримати багато важливих запчастин західної зброї за допомогою таємних оперативників і злочинних угруповань, а інші вона купує в Китаю
Також співробітниками британського аналітичного центру Royal United Services Institute визначили ймовірну причину відмов російських безпілотників: невеликий механічний пристрій, відомий як сервомотор, який допомагає регулювати рухи дрона під час польоту.
Наприкінці минулого року виробник літака почав використовувати китайський сервомотор, замінник південнокорейського продукту, який раніше використовувала росія, але тепер не може легко отримати.
Ще одним прикладом впливу західних санкцій стало припинення встановлення на найсучасніших російських танках Т-90М лазерних датчиків на стволах (допомагають екіпажам точно вести стрільбу).
Зазначені датчики не встановлюють на нові танки з кінця минулого року, внаслідок чого "рівень виживання екіпажу" знижується. Втім погіршення якості російських дронів практично нівельоване збільшенням обсягів виробництва та інтенсивності обстрілів. Лише в жовтні окупанти запустили по Україні понад 2000 ударних БПЛА.
Нагадаємо
Міністерство фінансів США оголосило про накладення санкцій на міжнародну мережу TGR Group, яка допомагала російським елітам обходити американські та міжнародні санкції.