yevropeiski-hihanty-airbus-thales-i-leonardo-stvoriat-alians-dlia-konkurentsii-zi-starlink

Європейські гіганти Airbus, Thales і Leonardo створять альянс для конкуренції зі Starlink

 • 18049 переглядiв

Європейські космічні компанії Airbus, Thales і Leonardo вивчають можливість створення спільного підприємства. Пропозиції щодо об'єднання не пов'язані зі скороченнями робочих місць у зазначених компаніях. Водночас вказується, що реалізація запланованого проєкту може зайняти роки.

Передає УНН із посиланням на Reuters.

Деталі

Європейські компанії Airbus (AIR.PA, Thales (TCFP.PA) і Leonardo (LDOF.MI), вивчають плани створення нової спільної космічної компанії, з метою скласти конкуренцію Starlink Ілона Маска.

"Проект Бромо", названий на честь індонезійського вулкану, передбачає створення окремого європейського супер-супутника за зразком виробника ракет MBDA, яким володіють Airbus, Leonardo і BAE Systems (BAES.L).

Маск протестував роботу першого Starlink на літаку Qatar Airways23.10.24, 10:19

Переговори все ще перебувають на ранній стадії, але вони вже достатньо просунулися для того, щоб присвоїти кодове ім'я всередині Airbus і створити бажану структуру, в якій нова компанія буде об'єднувати супутникові активи.

Генеральний директор Leonardo Роберто Чінголані повідомив Reuters, що переговори включали кілька технічних дискусій і підтвердив, що передбачувана структура буде заснована на моделі MBDA. За словами джерела, пропозиції щодо злиття не пов'язані зі скороченням робочих місць, яке Airbus оголосить на цьому тижні, і на їх реалізацію можуть піти роки.

SpaceX запустив 20 супутників Starlink, зокрема 13 з можливістю Direct to Cell18.11.24, 17:15

Доповнення

Також сьогодні стало відомо, що новий європейський супутник для спостереження за Землею готовий до запуску завдяки ракеті, побудованій переважно в Італії.

У Французькій Гвіані, о 18.20 за місцевим часом, Vega-C має увімкнути двигуни, щоб вивести на орбіту європейський супутник спостереження за Землею Sentinel-1C. 

Супутник інкапсульований в олив'яному корпусі ракети, висота якої сягає 35 метрів. Кожен виліт з космодрому, яким керує Arianespace, є важливим, але цьому приділяється особлива увага, як через цінність вантажу, що перевозиться, так і через те, що він ознаменує повернення до польотів Vega-C після дворічної перерви, з грудня 2022 року, коли вона не змогла виконати свою другу місію через проблему з другим ступенем.

Пожежа на космодромі: у Японії призупинили випробування ракети Epsilon S 26.11.24, 03:57

Після довгої серії ретельних перевірок і тестів, щоб уникнути повторення аномалії дворічної давнини, початок роботи на правильній нозі означатиме відкриття нової глави. Мета - досягти до шести запусків на рік. 

Популярні

Новини по темі

У Києві почали встановлювати головну ялинку країни

 • 25558 переглядiв