Деталі
Зазначається, що сторони сьогодні підписали відповідний лист про внесення змін до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком.
ЄІБ має виділити кошти в межах чинного проекту "Програма розвитку муніципальної інфраструктури України".
Крім того, повідомляється, що за підсумками зустрічі з Президентом Європейського інвестиційного банку було підписано Гарантійну угоду "Розвиток аеропорту "Бориспіль" про отримання позики в розмірі 270 млн євро для реконструкції льотної зони №2.
"Ми не лише якісно модернізуємо летовище, а й очікуємо збільшити пасажиропотік через аеропорт до 56 мільйонів у 2040 році, зокрема за рахунок підвищення технічного оснащення, конкурентоспроможності підприємства, розширення мережі маршрутів та залучення нових авіаперевізників", — прокоментував укладення угоди Прем’єр-міністр.
Глава уряду під час зустрічі з Вернером Хойєром підкреслив, що Україна високо цінує активну роль ЄІБ у підтримці української економіки, державного та недержавного сектору.
"Сподіваємося, що вже найближчим часом ЄІБ зможе представити новий семирічний мандат зовнішнього фінансування. Ми зацікавлені в розширенні подальшої співпраці, зокрема у сфері фінансування транспорту, енергетичного сектору та міської інфраструктури України", — сказав він.
Ситуація з вакцинами в Україні
Україна, де ще не стартувала вакцинація, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника - Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують в МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші - а це трохи менше мільярда гривень - у разі непідтвердження її достатньої ефективності.
Угода проводиться через компанію-посередника в Україні "Лекхім", яку вибрав сам виробник.
Варто зазначити, цього тижня Національне антикорупційне бюро повідомило, що у лютому почало розслідування щодо закупівлі вакцин від COVID-19. Мова, ймовірно, йде про вакцини виробника Sinovac Biotech.
Раніше агенство Reuters з посиланням на лист імпортера, компанії "Лекхім", повідомило, що план України щодо розгортання вакцини від коронавірусу китайського виробника Sinovac з наступного місяця може бути відкладений через нормативні обмеження.
Зазначимо, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов раніше також оголосив 5 лютого, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax.
У той же час Україна приєдналася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 млн доз вакцини від COVID-19 з ініціативи COVAX. Очікується, що безкоштовно.
На сьогодні відомо, що в Україні повинні поставити 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в рамках глобальної ініціативи COVAX. Крім того очікується, що в рамках глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
Старт вакцинації в Україні очікується в середині лютого.