ukrainskyi-biometan-hotovyi-zaminyty-rosiiskyi-haz-u-yevropi

Український біометан готовий замінити російський газ у Європі

 • 32024 переглядiв

Український біометан може стати ключовою альтернативою російському газу на європейському ринку.

Про це заявив заступник міністра енергетики України Микола Колісник під час виступу на щорічній конференції Ukrainian Energy Security Dialogue, передає УНН.

Україна адаптується до вимог ЄС

Колісник наголосив, що Україна, як держава, яка інтегрується до Європейського Союзу, активно розвиває альтернативні джерела енергії.

Ми перебуваємо в парадигмі розвитку відновлюваної енергетики, що є однією з ключових вимог ЄС

- зазначив заступник міністра під час панельної дискусії «Енергетична безпека та кліматичні цілі: синергія чи контрадикція».

Потенціал українського біометану Європейський Союз підтримує Україну у розвитку виробництва біометану. Представниця Генерального директорату з питань енергетики Європейської Комісії Йоланда Гарсія Мескіта зауважила, що український біогаз може суттєво скоротити залежність Європи від традиційного природного газу.

Колісник теж зазначив, що український біометан має потенціал замінити російський газ у країнах ЄС.Він також подякував Єврокомісії за сприяння гармонізації українського законодавства для експорту цього виду палива.

Ключові напрямки енергетичного розвитку

Під час конференції експерти обговорювали низку важливих питань, зокрема:

  • шляхи досягнення декарбонізації енергетики; 
  • впровадження розподіленої генерації; 
  • розвиток відновлюваних джерел енергії;
  • створення енергетичних накопичувальних систем. 

Колісник додав, що Україна має унікальний потенціал у впровадженні вітрової, сонячної та геотермальної енергетики. Крім того, Міністерство енергетики працює над розробкою "паспортів енергонезалежності" для кожного регіону з урахуванням їхніх природних особливостей.

Що таке біометан і як він працює?

Біометан — це екологічно чистий газ, отриманий з органічних відходів, таких як сільськогосподарські залишки, харчові відходи чи біомаса. Його виробляють шляхом біологічного розкладу матеріалів у спеціальних установках. Після очищення біометан стає ідентичним природному газу за своїми властивостями, тому його можна використовувати в існуючих газових мережах для опалення, виробництва електроенергії чи транспорту.

Для Європи біометан — це не лише про екологію, а й про незалежність. Після початку повномасштабної війни Росії проти України країни ЄС намагаються відмовитися від російського газу, щоб не фінансувати агресора. Біометан стає чудовою альтернативою, адже його можна виробляти на місці, використовуючи місцеві ресурси. Це знижує залежність від імпорту енергоносіїв і дає можливість переходити на відновлювану енергетику.

Україна має величезний потенціал для виробництва біометану. Завдяки своїм сільськогосподарським ресурсам наша країна може постачати цей вид енергії до Європи, допомагаючи замінювати російський газ і сприяючи енергетичній безпеці регіону. До того ж, біометан дозволяє скорочувати викиди парникових газів, що робить його важливим кроком у боротьбі зі зміною клімату.

Нагадаємо

Нові санкції США можуть заблокувати єдиний спосіб оплати російського газу для Європи. 

Популярні

Новини по темі