Ціни на нафту піднялися в понеділок на тлі зростання політичної напруги на Близькому Сході після падіння режиму сирійського президента Башара Асада. Водночас, зростання було обмежене очікуваннями зниження попиту на нафту у 2025 році.
Про це повідомляє Reuters, пише УНН.
Ф’ючерси на нафту марки Brent додали 36 центів (0,51%) і досягли 71,48 долара за барель станом на 05:13 за Гринвічем. Американська нафта марки West Texas Intermediate (WTI) зросла на 38 центів (0,57%) до 67,58 долара за барель.
У неділю сирійські повстанці через державне телебачення оголосили про повалення президента Асада, припинивши 50-річну еру правління його сімейної династії. Ця подія викликала побоювання подальшої дестабілізації в регіоні, який і без того перебуває у стані конфліктів.
Події в Сирії посилили політичну невизначеність на Близькому Сході, що підтримало нафтовий ринок
Але зниження цін у Саудівській Аравії та продовження ОПЕК+ минулого тижня продовження скорочення видобутку підкреслили слабкий попит з боку Китаю, що вказує на те, що ринок може пом'якшитися до кінця року
Saudi Aramco, найбільший експортер сирої нафти у світі, оголосила про зниження цін на січень 2025 року для азіатських покупців до найнижчого рівня з початку 2021 року. Це рішення зумовлене слабким попитом з боку Китаю, найбільшого імпортера нафти, який продовжує чинити тиск на ринок.
У четвер Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзники, відомі як ОПЕК+, ухвалили рішення відкласти початок збільшення видобутку нафти на три місяці, перенісши його на квітень 2025 року. Крім того, група продовжила термін повного згортання скорочення видобутку до кінця 2026 року.
ОПЕК+, яка забезпечує близько половини світового видобутку нафти, планувала почати поступове зняття обмежень з жовтня 2024 року. Однак уповільнення глобального попиту, зокрема з боку Китаю, а також збільшення видобутку нафти іншими країнами змусили групу кілька разів відтерміновувати цей план.
Тим часом у США кількість активних нафтових і газових бурових установок минулого тижня досягла найвищого рівня з середини вересня, що свідчить про збільшення видобутку найбільшого у світі виробника нафти.
Нагадаємо
8-го грудня стало відомо про крах падіння режиму президента Башара Асада. Альянс повстанців, який досяг значного прогресу в наступі з минулого тижня, оголосив про захоплення столиці Дамаска і повідомив падіння правителя Башара Асада.