taiemnychyi-lishchyna-shcho-soboiu-yavliaie-i-yak-bula-rozroblena-raketa-yakoiu-voroh-vdaryv-po-dnipru

Таємничий "Орешник": що собою являє і як була розроблена ракета, якою ворог вдарив по Дніпру

 • 239107 переглядiв

Російський диктатор володимир путін заявив у четвер, що росія завдала удару "балістичною ракетою з неядерною гіперзвуковою бойовою частиною" середньої дальності по Дніпру. Йдеться про удар, здійснений рано вранці 21 листопада і для якого, як вважалося раніше, було використано міжконтинентальну балістичну ракету. Але, як з'ясувалося, удар було здійснено іншою зброєю, а саме новою балістичною ракетою "Орешник". УНН зібрав для вас інформацію про нову розробку ворога. 

"Наші ракетники назвали це "Орешником"", - заявив російський диктатор у своєму телевізійному звернення, оприлюдненому після удару по Дніпру.  Путін заявив також, що в України "немає засобів" протистояти новим ракетам "Орешник".

За словами диктатора, застосування "Орешника" було відповіддю на використання Україною американської та британської зброї великої дальності.

За словами двох офіційних осіб США та одного західного чиновника, "експериментальна" російська ракета несла кілька боєголовок, і це може бути першим випадком застосування такої зброї у війні.

Баллистическая ракета рф "орешник" имела несколько боеголовок - представители США и Запада22.11.2024, 05:06

росія попередила США про запуск своєї ракети через Національний центр зі зменшення ядерної небезпеки, заявили кремль і Пентагон. "Попередження було надіслано в постійному автоматичному режимі за 30 хвилин до пуску", - повідомив прессекретар кремля дмитро пєсков.  

Що собою являє "Орешник" 

З відритих джерел відомо, що це багатоцільова боєголовка індивідуального наведення (Головна частина, що розділяється, з блоками індивідуального наведення  - РГЧ ІН). Тобто носій несе низку боєголовок, кожна з яких може бути націлена на певне місце, що дає змогу одній балістичній ракеті завдати масштабнішого удару. РГЧ ІН були розроблені під час Холодної війни, щоб забезпечити доставку декількох ядерних боєголовок за один запуск. У США подібними характеристиками володіє ракета Minuteman III - міжконтинентальна балістична ракета, що стоїть на озброєнні американської армії з 70-х років минулого століття. 

Сабріна Сінгх, заступник прес-секретаря Пентагону, описала "Орешник" як варіант російської балістичної ракети РС-26. РС-26 - це 40-тонна твердопаливна ракета. Залежно від кута, під яким вона випущена, РС-26 може пролетіти трохи більше 5400 кілометрів. Що ставить ракету практично в один ряд із міжконтинентальними. Але все ж РС-26 вважається комфортнішою та ефективнішою для запуску, як балістична ракета середньої дальності - до 5400 км. 

Як пише Forbes, проблема для конструкторів РС-26 (МБР "Рубеж") полягала в тому, що до 2019 року США і росія були учасниками Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності 1987 року, який забороняв випробування і розгортання ракет на дальність від 310 до 3400 миль (приблизно від 500 до 5400 км).

У 2019 році і США, і рф вийшли з договору, але ще до своєї відмови від зобов'язань росія продовжувала розробку ракети. Щоб уникнути відкритого порушення Договору про РСМД під час випробувань до 2019 року, росіяни спрямували РС-26 так, щоб вона пройшла трохи далі від встановленого договором порогу в 3400 миль, - хоча конструкція ракети була розрахована на середню, а не на міжконтинентальну дальність.

На думку експертів, РС-26 не обов'язково є міжконтинентальною балістичною ракетою, а її нащадок "Орешник" (код РС-28) майже напевно такою не є. Але розробка ракет велася таємно і, по суті, в обхід угод, що діяли до 2019 року. 

CNN отримав фотографії уламків  російських ракет, випущених по Дніпру. 

Повідомляється, що фрагменти на фото не обов'язково можуть належати одній ракеті. 

Засновник Благодійного Фонду "Закриємо небо України", колишній заступник начальника Генерального штабу ЗСУ, генерал-лейтенант Ігор Романенко в інтерв'ю Radio NV розповів, що, найімовірніше, "Орешник" надійшла на озброєння ракетного полку росіян у жовтні цього року. Військовим було поставлено не весь обсяг вироблених ракет. Він також уточнив, що якщо МБР "Рубеж" (РС-26) несе ймовірно 4 моноблоки (боєголовки), то "Орешник" має більшу кількість боєголовок - ймовірно 6. 

Чим збивати? 

Ігор Романенко припускає, що теоретично "Орешник" може бути збита такими протиракетними комплексами, як Patriot і SAMP/T . Але уточнює, що перевірить це війна. На думку Романенка, потрібні комплекси аналогічні до тих, які США встановили на базі в Польщі -  це морський варіант протиракетної оборони, але американці його модернізували і для розташування на суші.

"Крім того, є ще потужніша американська система THAAD (протиракетний комплекс рухомого наземного базування для висотного заатмосферного перехоплення балістичних ракет середньої дальності, розроблений у США - ред.). Є відповідні протиракетні системи у ізраїльтян. До речі, німці купують саме в ізраїльтян такого роду системи, які будуть точно здатні це робити", - додав Романенко. 

Популярні

Новини по темі

Золото дорожчає на тлі ескалації війни в Україні - Reuters

 • 16154 переглядiв