Броварська міська рада продовжує працювати над проєктом програми створення безбарʼєрного простору в Броварській міській територіальній громаді на 2025-2029 роки, передає кореспондент УНН.
У Броварській міськраді відбулася велика нарада за участю представників органів місцевого самоуправління під час якої обговорювалися нагальні потреби міста для покращення ситуації зокрема з фізичної доступності.
"Створення безбарʼєрного простору є сьогодні дуже нагальною проблемою, адже люди з інвалідністю не завжди можуть потрапити у наші заклади, в житлові будинки і в укриття. Тому я хотів би, щоб відповідально і дуже серйозно віднеслися до цієї програми", - зазначив Броварський міський голова Ігор Сапожко, звертаючись до присутніх.
Серед питань, які розглядалися, зокрема, покращення доступності укриттів для маломобільних людей, а також закупівля автобуса для дітей з інвалідністю. Крім того, під час наради Ігор Сапожко звернув увагу на необхідність покращення доступності громадян з інвалідністю, серед яких є й поранені військові, до адміністративних будівель органів місцевого самоврядування.
Наразі громада орендує спеціально обладнаний автобус, який возить дітей з інвалідністю до школи і зі школи. Проте через зростання цін, його вигідніше один раз придбати і поставити на баланс, пояснили у міськраді.
Після розробки відповідного проєкту програми, її повинна затвердити Броварська міська рада.
Нагадаємо
Раніше УНН розповідав, що міська влада Броварів розробляє програму на 4-5 років для покращення доступності та комфортного пересування людей з обмеженими можливостями. Зокрема, у Броварській громаді планують облаштувати спеціальні підйомники для осіб з інвалідністю в багатоквартирних будинках. За словами міського голови Ігоря Сапожко, цей варіант оптимальний для старих багатоквартирних будинків громади.
Радниця міського голови Броварів Олена Акопян розповіла УНН, що всі державні установи в Броварах доступні для людей з інвалідністю. Всі великі торгівельні центри облаштовані пандусами, ліфтами, гігієнічними кімнатами для осіб з інвалідністю. Різні комерційні установи та організації стали частіше звертатися за консультаціями, щоб правильно облаштувати або переробити входи, щоб вони були доступними для людей з інвалідністю.
Окрім того, в місті для українських військових, які втратили кінцівки захищаючи Україну від російських окупантів, членів сімей загиблих, внутрішньо переміщених осіб і ветерані діє проєкт з дайвінг-реабілітації.