moz-pidhotuvalo-proiekt-postanovy-shcho-rehuliuie-perekhid-vid-msek-do-ekspertnykh-komand-otsinky-funktsionalnosti

МОЗ підготувало проєкт постанови, що регулює перехід від МСЕК до експертних команд оцінки функціональності

 • 16643 переглядiв

Міністерство охорони здоров’я підготувало проєкт постанови, яку ще має затвердити в майбутньому Кабінет міністрів, який регулює ліквідацію медико-соціальних експертиз та передачу їх повноважень до експертних команд оцінки функціональності, передає УНН.

Деталі

Згідно постанови, з 1 січня 2025 року експертиза, яка проводиться для встановлення інвалідності, буде проводиться експертними командами з оцінювання повсякденного функціонування особи. До складу команд можуть входити лікарі або фахівці з реабілітації, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування.

За підсумками експертизи, команди надаватимуть виписки зі своїх висновків. На основі цих виписок, зокрема, ухвалюватимуться рішення щодо умов призначення та виплат компенсацій.

Проведення оцінювання повсякденного функціонування особи організовується в кластерних та надкластерних закладах охорони здоров’я.

Зазначається, що оцінювання повсякденного функціонування особи здійснюється з використанням електронної системи для оцінювання повсякденного функціонування особи.

МСЕКи з 1 січня замінять командами лікарів-практиків: уряд схвалив законопроєкт01.11.24, 15:28

Також проєкт постанови передбачає, що повноваження, права і обов’язки МСЕК щодо проведення медико-соціальної експертизи, а також повноваження, права і обовʼязки Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ припиняються 31 грудня 2024 року.

Окрім того, якщо постанова буде ухвалена урядом до 25 грудня, то до 31 грудня МСЕКи не починатимуть розгляд направлень ЛКК для проведення медико-соціальної експертизи. Зазначені направлення готуються для передачі до відповідного закладу охорони здоров’я.

Також МОЗ оприлюднило порядок проведення оцінювання повсякденного функціонування особи. Зокрема передбачається, що до складу вказаних комісій входять лікарі, які:

  • здійснюють медичну практику або надають реабілітаційну допомогу в сфері охорони здоров'я;
  • відповідають іншим вимогам, встановленим законом.

Лікар, який направив особу на оцінювання, не може входити до складу експертної команди, що проводить оцінювання цієї особи, однак він може бути присутнім за заявою пацієнта.

Оцінювання людей буде проводитися за електронним направленням, яке сформоване:

  • лікуючим лікарем після проведення необхідних діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів;
  • головою військово-лікарської комісії.

"Електронне направлення формується та направляється до закладу охорони здоров'я, в якому проводиться оцінювання, з урахуванням його завантаженості, а також побажань особи, щодо якої формується направлення, з приводу територіальної доступності та географічного розташування в електронній формі за допомогою функціоналу електронної системи", - йдеться в документі.

Електронне направлення, має містити таку інформацію:

  • інформація про особу, яка направляється на проведення оцінювання (прізвище, ім’я, по батькові; стать; ідентифікаційний код; дату народження; адресу проживання; відомості щодо наявності або відсутності інвалідності; номер телефону);
  • історію захворювання;
  • стан особи при направленні на оцінювання;
  • діагноз при направленні на оцінювання; підстава для направлення на оцінювання;
  • інформацію про лікаря, який направив.

До електронного направлення необхідно надати копії документів:

  • паспорта та ідентифікаційного коду;
  • військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, або приписне;
  • медичних документів, що стосуються захворювання чи стану здоров’я, відповідно до якого особу направлено на проведення оцінювання.

Передбачається, що розгляд справи з проведення оцінювання здійснюється в порядку черговості на підставі електронної черги, яка формується в автоматичному порядку електронною системою.

"До дня розгляду справи члени експертної команди не мають доступу до справи в електронній системі. Особа, яку направили на оцінювання, не має доступу до персонального складу експертної команди, яка здійснюватиме оцінювання. Розгляд справи має бути проведений не пізніше 30 календарних днів з дня прийняття закладом охорони здоров'я електронного направлення до розгляду", - йдеться в документі.

Під час розгляду члени експертної команди досліджують всі надані документи, а також відповідні медичні записи, що підтверджують стан здоров’я людини.

Рішення про оцінювання функціонування людини приймаються колегіально більшістю голосів членів експертної команди. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого по цій справі.

За результатами проведення оцінювання експертна команда може прийняти рішення, в якому буде встановлюватись:

  • ступінь обмеження життєдіяльності особи;
  • визначення потреби в продовженні тимчасової непрацездатності;
  • інвалідність, фіксування причин та часу її настання відповідно до документів, що це підтверджують;
  • ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках);
  • потреба в постійному догляді.

Нагадаємо

Кабінет міністрів подав у Верховну Раду анонсований законопроект про реформування (ліквідацію) МСЕК.

Чинні керівники МСЕК не зможуть працювати в нових лікарських комісіях 29.10.24, 20:11

Популярні

Новини по темі

Біля кордону з Румунією знайшли тіло чоловіка: що відомо

 • 18034 переглядiв

Нова консоль Nintendo, Switch 2 буде сумісна зі старими іграми

 • 15264 переглядiв