Для ліквідації наслідків російської атаки на енергосистему Харківщини у регіоні планують децентралізацію всіх потужностей і створення альтернативної мережі з газотурбінних електростанцій та мобільних котелень. Про це заявили у Міністерстві розвитку громад, території та інфраструктури України, передає УНН.
Деталі
Команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України ініціювала зустріч з представниками дипломатичних місій, міжнародних урядових та неурядових організацій щодо ситуації у енергосистемі Харківщини.
У зустрічі також взяли участь міський голова Харкова Ігор Терехов та голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, які особисто розповіли учасникам про стан енергосистеми регіону після масованого ракетного удару росіян 22 березня.
Зазначається, що в результаті ракетних атак понад 200 тисяч мешканців регіону залишаються без стабільного електропостачання. Також у регіоні з’явились проблеми з централізованим водопостачанням і водовідведенням.
Команда Міністерства спільно з місцевою владою вже підготувала план дій, який дозволить нормально функціонувати одному з найбільших міст України. Він передбачає децентралізацію енерго- і теплогенеруючих потужностей. У регіоні вже встановлені і працюють 6 когенераційних установок, потрібно встановити додаткові. Також опрацьовуємо альтернативну мережу – газотурбінні електростанції та мобільні котельні. Розуміємо потребу та необхідну потужність
За його словами, України розраховує на допомогу від партнерів, яка вкрай важлива для майбутнього виживання не лише Харкова, а й України.
Кубраков також подякував Послу Данії в Україні Оллє Егбергу Міккельсену, директору Місії USAID в Україні Джеймсу Хоупу, постійному представнику JICA в Україні Сатоші Сугімото, які взяли участь у зустрічі щодо ситуації у енергосистемі Харківщини.
Доповнення
У Мінінфраструктури розповіли, що завдяки Проєкту енергетичної безпеки USAID у співпраці з Міністерством, вже закуплено 91 когенераційну установку для 32 міст України та двох університетів.
Ворог обстріляв енергетичну інфраструктуру на Харківщині - Міненерго 14.04.24, 10:24
Як пояснили у міністерстві, мережа когенераційних установок дозволяє містам мати безперебійне теплопостачання в умовах аварійних або планових відключень електроенергії.
Запуск в роботу всіх установок, потужністю від 50 кВт до 1500 кВт, забезпечить стабільне теплопостачання для понад 1 млн. мешканців багатоквартирних будинків та близько 1000 соціальних об'єктів. Зараз розглядається питання перерозподілу установок в регіони, де ситуація з генерацією енергії є критичною.
Нагадаємо
Міський голова Ігор Терехов заявив, що пріоритетом у підготовці Харкова до наступного опалювального сезону стане відхід від централізованого опалення.