Україна разом із партнерами розгортає мережу малої та середньої когенерації. Проект "Міні-ТЕЦ" буде реалізовано для 32 міст, передає УНН із посиланням на Міністерство розвитку громад.
Деталі
За даними відомства, когенерація – це одночасне вироблення електро- та теплової енергії на підприємствах теплопостачання.
Когенераційні установки генерують електроенергію в першу чергу для власного споживання. Це дозволяє містам мати безперебійне теплопостачання в умовах аварійних або планових відключень електроенергії. Крім того, вироблена установками електрична енергія може відпускатись в мережу для інших споживачів, що може зменшити дефіцит в енергосистемі в пікові години.
Знищення маневрової генерації: Галущенко назвав мету ударів ворога по енергетиці13.04.24, 20:48
Наразі вже 80 когенераційних установок було вже розподілено для підприємств в 21 областях України КГУ отримали теплопостачальні підприємства в Чернігівській, Чернівецькій, Донецькій, Хмельницькій, Черкаській, Полтавській, Миколаївській, Кіровоградській, Рівненській, Вінницькій, Запорізькій, Житомирській, Харківській, Волинській, Херсонській, Львівській, Київській, Дніпропетровській, Тернопільської, Одеської, Сумській областях.
"Теплопостачальне підприємство в Харківській області отримало 6 КГУ у березні. Після обстрілів енергетичної інфраструктури області 22 березня всі установки продовжили генерувати теплову та електроенергію для живлення об’єктів критичної інфраструктури та потреб споживачів багатоквартирних будинків. Таким чином, розподілена генерація – це потужний інструмент для підвищення стійкості систем централізованого теплопостачання, для підтримки об’єднаної енергосистеми України. Вдячні партнерам за послідовну роботу для стабільної роботи обʼєктів критичної інфраструктури", – зазначив віцепремʼєр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков.
Загалом закуплено 91 когенераційну установки для 32 міст України та двох університетів.
Запуск в роботу всіх установок, потужністю від 50 кВт до 1500 кВт, забезпечить стабільне теплопостачання для понад 1 млн. мешканців багатоквартирних будинків та близько 1000 соціальних об'єктів незалежно від планових чи аварійних відключень електроенергії.