П'ятьох спільників організованого угруповання із Київщини та Житомирщини підозрюють у незаконному експорті до однієї із країн Європи нелегально зрубану в Україні сосну на загальну суму майже 43 мільйони гривень. Про це повідомляє Житомирська обласна прокуратура, пише УНН.
За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури злочинному угрупованню повідомлено про підозру у незаконному переміщенні через митний кордон України лісоматеріалів, вчиненому повторно, в особливо великому розмірі, легалізації (відмиванні) коштів, одержаних злочинним шляхом, перевезенні й збуті незаконно зрубаного лісу, що спричинило тяжкі наслідки, та підробленні документів і їх використанні (ч. 3 ст. 201-1, ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 246, ч. ч. 3, 4 ст. 358 КК України),
Деталі
Розслідуванням установлено, що організував незаконне постачання лісо та пиломатеріалів до однієї з європейських країн директор та власник двох київських товариств. Для цього він залучав ще чотирьох спільників – приватних підприємців, брокера та бухгалтера.
Контрабандисти діяли за чітко розробленою злочинною схемою. Замовляли виготовлення лісопродукції з лісу-кругляка невідомого походження на різних деревообробних підприємствах, зокрема, й Коростенського району. На виготовлені пиломатеріали підробляли документи щодо їх походження. На підставі документів з недостовірними даними брокер оформляв відповідні сертифікати для оформлення товару на митниці та відправки за кордон.
За даними слідства, протягом грудня 2020 – квітня 2023 років злочинне угруповання на підставі "липових" документів переправило через митний кордон України незаконно здобутих лісоматеріалів на майже 43 млн грн. Отриману в іноземній валюті виручку легалізовували через підконтрольних приватних підприємців та використовували для власних потреб.
Під час обшуків вилучено та накладено арешт на близько 230 соснових колод, пиломатеріали, блокноти з чорновою бухгалтерією.
З метою подальшої конфіскації накладено арешт на приватний будинок, дві квартири, автомобіль та частку у статутному капіталі юридичної особи, що належать підозрюваним.
Двоє фігурантів - організатор та найактивніший його спільник – перебувають під вартою. Стосовно інших також обрано запобіжні заходи.
Нагадаємо
Посадові особи державного лісогосподарського підприємства організували незаконну вирубку 185 дубів віком понад 100 років на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, завдавши збитків на суму понад 59 мільйонів гривень.