Нова стаття в Science оцінила глобальну швидкість зникнення акул і скатів.
Передає УНН із посиланням на Рhys.
Нове глобальне дослідження звинувачує надмірний вилов риби у більш ніж 50% скороченні чисельності акул і скатів з 1970 року, але також показує чіткий шлях до запобігання подальшому зменшенню їх чисельності.
Пояснює професор Університету Джеймса Кука Колін Сімпфендорфер, який був співавтором аналізу, опублікованого в журналі Science.
Надмірний вилов риби призвів до того, що популяції хондричних риб - акул, скатів і химер (тісно пов'язаних з акулами) - скоротилися більш ніж наполовину за останні 50 років.
Фахівець також зазначив, що крім навмисного вилову та прилову, загрозу для акул посилюють деградація середовища існування, зміна клімату та забруднення. В результаті понад третина хондрихтіанів зараз стоїть перед загрозою вимирання.
Професор Сімпфендорфер зазначив, що, незважаючи на тривожні тенденції, аналіз висвітлює чіткий шлях до вирішення проблеми.
Країни можуть зменшити ризик вимирання, знизивши вилов риби до сталого рівня, зміцнивши управління рибальством та скасувавши шкідливі субсидії. Прогрес вже створив яскраві промені надії для хондрихій, в тому числі в Австралії, Канаді, Новій Зеландії, Сполучених Штатах, а також в деяких частинах Європи та Південної Африки
Заборону на вилов раків запроваджують в Україні: коли і де діятимуть обмеження29.11.24, 21:14