росія втрачає здатність ефективно забезпечувати оборонний сектор, зберігаючи економічну стабільність. Це відбувається через зростаючі витрати на війну, корупцію, нестачу робочої сили та інших факторів. Про це повідомляє УНН з посиланням на Звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).
Деталі
Перш ніж зробити висновки, аналітики привели для розуміння інформацію останніх днів щодо російських фінансів.
Зокрема, 7 грудня міністр оборони США Ллойд заявив, що Росія витратила на війну проти України понад 200 млрд доларів і зазнала щонайменше 700 тисяч втрат з лютого 2022 року. При цьому нещодавні втрати становили загалом 1000 солдатів на день.
У понеділок, 9 грудня, український Центр протидії дезінформації повідомив, що ліквідні активи росії в її Фонді національного добробуту скоротилися зі 140 млрд доларів у лютому 2022 року до 53,8 млрд доларів до 1 грудня 2024 року. Центр зазначив, що РФ все більше покладається на резерви китайського юаня та продаж золота для покриття свого бюджетного дефіциту, а також виділяє третину свого національного бюджету на 2025-2027 роки на оборонні витрати, що свідчить про нестійкий пріоритет війни на шкоду економічній стабільності.
росія продовжує стикатися з приголомшливими витратами, необхідними для підтримки своїх військових зусиль проти України, з зростаючою економічною напруженістю, нестачею робочої сили та системною корупцією, що загрожує стійкості російської оборонно-промислової бази (ОПБ)
Також генеральний прокурор росії ігор краснов заявив 9 грудня, що корупційні злочини, включно з хабарництвом, зросли майже на 30% у 2024 році порівняно з 2023 роком. При цьому влада рф притягнула до дисциплінарної відповідальності понад 30 тисяч російських чиновників за корупційні порушення у 2024 році.
Висновок ISW
Аналітики вважають, що зростання економічного тиску на росію, викликане війною, у поєднанні з широко поширеною корупцією, нестачею робочої сили і неефективністю російської оборонної промисловості, ймовірно, посилять вартість війни для росії і ще більше підірвуть її здатність ефективно підтримувати діяльність оборонного сектора, зберігаючи при це економічну стабільність.
Нагадаємо
Експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ) оновили базовий прогноз тривалості війни росії проти України – війна, за їх сценарієм, може тривати до кінця 2025 року