ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лови момент: конкурс від винно-газованих напоїв CAPRIZO до 8 березня
Деталі
Минулого року власниця аргентинської виноробні Патрісія Ортіс повідомила, що її винзавод Wapisa експериментує з підводною витримкою вин в рамках проекту “прибережний теруар”.
За допомогою біологів та дайверів її команда занурила 1500 пляшок вина, виготовленого з сорту винограду Мальбек у 2017 році, в ящики на глибинах від 6 до 15 метрів вздовж Атлантичного узбережжя
Пляшки залишалися на місці протягом дев’яти місяців, перш ніж їх скуштували та порівняли у сліпій дегустації таким самим вином, яке зберігалося у звичних умовах на суші.
“Нам було цікаво дослідити, чи насправді підводне зістарювання може дозволити нам отримати молоді вина з перевагою зрілості. Ми скуштували витриманого під водою вина та зістареного на суші й різниця була приголомшлива: перше було... елегантнішим та фрукти у ньому відчувались свіжішими”, — розповіла власниця винного заводу.
Тому другу партію пляшок занурили наприкінці лютого 2021 року — в поліпшені ящики, що дозволяють морській воді вільно циркулювати навколо пляшок.
Доповнення
Відзначимо, що виробники алкоголю в усьому світі прагнуть надати своїм товарам якоїсь ексклюзивності і незвичайності. Як пояснюють експерти вітчизняного алкогольного ринку, так борються за прихильність споживачів і намагаються їх дивувати.
В Україні, наприклад, виготовляють чорну горілку, а також блакитні винно-газовані напої, які фарбують не за допомогою хімії, а чорничного соку.
Нагадаємо, що колекцію українських винних напоїв Caprizo поповнила пікантна новинка Caprizo Moscato, вироблена з найулюбленіших і впізнаваних у всьому світі європейських сортів винограду “Мускат”.