Король Чарльз ІІІ вперше виголосив промову у британському парламенті: говорив про виклики, нове законодавство та згадав Україну

Король Чарльз ІІІ вперше виголосив промову у британському парламенті: говорив про виклики, нове законодавство та згадав Україну

Київ  •  УНН

 • 80892 перегляди

КИЇВ. 7 листопада. УНН. Король Великої Британії та Північної Ірландії Чарльз ІІІ вперше виголосив промову у британському парламенті, та урочисто відкрив парламентський рік. Під час свого виступу монарх говорив про нові законодавчі акти, що планують запровадити у Великій Британії. Та зокрема, згадав і про війну в Україні, в контексті виклику сучасності. Слова короля цитує Ройтерз, передає УНН.

Цитата

“Мої лорди та члени Палати громад, пам’ятаючи про спадщину служіння та відданості цій країні, встановлену моєю улюбленою матір’ю, покійною королевою, я виголошую цю першу Королівську промову за понад 70 років. Вплив COVID-19 та війна в Україні створили значні довгострокові виклики для Сполученого Королівства. Ось чому пріоритетом мого Уряду є прийняття важких, але необхідних довгострокових рішень, щоб змінити цю країну на краще”, — виголосив на початку своєї промови король.

Деталі

Це був перший раз, коли Чарльз виголосив промову як король — хоча він замінив свою матір, королеву Єлизавету, за кілька місяців до її смерті минулого року.

Офіційний захід у Палаті лордів мав чимало монарших формальностей та традицій, що сягають корінням у 16 сторіччя. Зокрема, до парламенту з Букінгемського палацу король та королева вирушили великою каретною процесією. Король був у мантії та короні — неодмінних артибутів монарха усіх часів.

Зазначимо, що хоч урочисту промову на відкриття сессії парламенту й виголошував Чарльз ІІІ, втім писали її для нього міністри уряду.

У Королівській промові було небагато нового, скоріше збірка того, над чим працював Сунак після того, як минулого року став прем’єр-міністром, пообіцявши забезпечити стабільність після того, як двоє інших лідерів Консервативної партії були відсторонені від влади за лічені тижні.

Також зазначається, що у цій промові виголошеній королем прозвучав сигнал про те що Ріші Сунак має намір створити лінію розмежування з опозиційною Лейбористською партією перед голосуванням, що очікується наступного року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Король Чарльз невдовзі замінить королеву Єлизавету на австралійських монетах

Нижче наведено деякі з основних запропонованих урядом нових законів, що озвучив король:

ПРАВОПОРЯДОК

Уряд планує запровадити п’ять законодавчих актів, спрямованих на посилення вироків і стримування злочинності в знак того, що правлячі консерватори сподіваються зробити це ключовим питанням виборів.

Згідно із новим законом про вироки, вбивцям, які здійснюють сексуально мотивовані або садистські напади, автоматично загрожує довічне ув’язнення без можливості умовно-дострокового звільнення.

Нове законодавство також надасть поліції повноваження входити на територію без ордера на вилучення товарів, якщо вони мають розумні докази того, що вкрадена річ була за адресою.

СИГАРЕТИ ТА ВЕЙПИ

Законопроект про тютюн і вейпи виконає обіцянку Сунака, дану минулого місяця, поступово припинити продаж усіх тютюнових виробів в Англії.

Відповідно до законодавства, будь-хто, хто народився 1 січня 2009 року або пізніше, не матиме права легально купувати сигарети.

Уряд заявив, що також планує запровадити правила, що регулюють аромати та описи вейпів, які, на думку експертів орієнтовані на дітей.

НАФТА

Законопроект про ліцензування офшорної нафтової діяльності має встановити щорічні раунди ліцензування для розвідки нафти та газу в Північному морі, що, за словами уряду, створить певність для галузі під час переходу до більш екологічної енергетики.

Опозиційна Лейбористська партія, яка має двозначну перевагу в опитуваннях громадської думки, заявила, що припинить видавати нові ліцензії на видобуток нафти та газу в Північному морі, хоча поважатиме будь-які, які будуть надані до виборів.

ЖИТЛО

Уряд внесе зміни до системи, яку міністр ЖКГ назвав “феодальною”, адже вона змушує власників деяких об’єктів нерухомості платити орендну плату державі.

Законопроект про оренду та вільне володіння означає, що всі нові будинки в Англії та Уельсі будуть звільнені від необхідності сплачувати ці додаткові витрати.

ФУТБОЛЬНИЙ РЕГУЛЯТОР

Уряд планує створити незалежний футбольний регулятор, який відповідатиме за перевірку власників клубів та їхніх фінансових ресурсів.

Нове законодавство вимагатиме від власників забезпечити консультації з уболівальниками щодо змін значків, назв і кольорів футболок клубу.

Регулятор матиме повноваження забороняти клубам приєднуватися до відокремлених ліг після того, як у 2021 році шість англійських клубів спробували приєднатися до нової Європейської Суперліги.