Російська пропаганда з’явилася у популярних комп’ютерних іграх — NYT

Російська пропаганда з’явилася у популярних комп’ютерних іграх — NYT

Київ  •  УНН

 • 724593 перегляди

КИЇВ. 31 липня. УНН. росія розширює свою інформаційну війну проти України, використовуючи відеоігри для поширення пропаганди. Наразі пропагандистські повідомлення з'явилися в Minecraft та інших популярних іграх, а також в дискусійних групах, передає УНН із посиланням на The New York Times.

Деталі

російська пропаганда поширюється на світові відеоігри, що стає засобом для кремля для завоювання нової аудиторії та поширювання своєї пропаганди. Наприклад, у грі Minecraft, яка належить Microsoft, російські гравці створили сцену битви за Соледар, який захопили російські військові. Відео гри з цією сценою було опубліковано на найпопулярнішій російській соціальній мережі вконтакте.

Крім того, російська версія гри World of Tanks, яка є бойовою грою, відзначила 78-му річницю поразки нацистської Німеччини в травні, відтворивши парад танків радянського союзу в москві в 1945 році. У грі Roblox, популярній ігровій платформі, один з користувачів створив масив військ мвс для святкування дня росії.

Ці ігри та дискусійні сайти, такі як Discord і Steam, стають онлайн-платформами для російської агітпропу, що поширюють серед нової, переважно молодшої аудиторії потоки пропаганди, спрямовані на виправдання війни в Україні та підтримку російських територіальних претензій в Криму та інших місцях. У віртуальному світі гравці активно використовують символи російських військ та підтримують російські доводи, що намагаються змалювати українців як нацистів і звинуватити Захід у конфлікті.

Таня Беккер, представниця компанії з кібербезпеки ActiveFence, яка виявила російську пропаганду щодо Minecraft, зазначила, що світ ігор стає платформою для впливу на громадську думку, особливо серед молоді.

У квітні президент Microsoft Бред Сміт заявив, що служби безпеки компанії помітили спроби росії проникнути в деякі ігрові спільноти, зокрема у Minecraft і дискусійні групи Discord. Він зазначив, що Microsoft консультувала невказані уряди стосовно цих дій, але зменшив їхнє значення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виправдовував агресію рф та закликав боротись проти «нечисті»: мешканцю столиці оголосили підозру

«По правді кажучи, це не те, про що нам варто хвилюватися», — сказав пан Сміт на економічній конференції у Вашингтоні, організованій сайтом новин Semafor. «Вони збираються десь опублікувати інформацію. Ви знаєте, це просто гарне місце для них, щоб поширити свою інформацію».

У свою чергу, керівник групи аналізу загроз Microsoft, Клінт Воттс, розповів дослідникам зі Школи бізнесу Стерна при Нью-Йоркському університеті, що російські воєнізовані сили, відомі як пвк “вагнер”, активно поширювали "зловмисні наративи" в платформах Discord і Steam, з метою підтримки поглядів кремля. При цьому, ймовірно, їх ціллю було заохотити призов до військової служби.

«Пропаганда в основному прагне зробити Вагнера та російську армію холодними та загрозливими», — сказав пан Воттс дослідникам, які досліджували екстремізм у відеоіграх.

Проте, Microsoft відмовила уточнювати коментарі своїх керівників або відповідати на запитання щодо російських прикладів. Однак у їх заяві зазначено, що компанія активно переглядає контент, який може порушувати стандарти спільноти.

Хоча й деякі матеріали відображають погляди жителів росії, інші ж свідчать про участь уряду. Діяльність кремля у відеоіграх демонструє наполегливість уряду президента рф володимира путіна в боротьбі за досягнення політичних цілей, зокрема через використання західних соціальних медіа та ігор, навіть на тлі дипломатичної та економічної ізоляції.

Додамо

Зазначається, що у червні був проведений концерт у Minecraft на честь дня росії, в якому брали участь знаменитості, музиканти та щонайменше один чиновник уряду. Цей чиновник, катерина мізуліна, вона є головою російської ліги інтернет-безпеки. Її мати, олена, працює в верхній палаті парламенту і має сильні зв'язки з володимиром путіним та підтримує консервативне законодавство, в тому числі спрямоване проти гомосексуалізму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ізраїль закликає рф припинити пропаганду проти України - ЗМІ

Також видання повідомляє, що цього місяця путін відзначив ігрову індустрію як потенційний інструмент для уряду у прищепленні цінностей. Він назвав її "колосальним бізнесом" під час коментарів до громадської організації, яку він заснував у 2018 році з метою зосередитися на соціальних та економічних проблемах молоді. Зазначено, що кожен четвертий росіянин грає в онлайн-ігри, як проілюстровано виступом віце-прем'єр-міністра на тій же зустрічі.

«Гра повинна допомагати людині розвиватися, допомагати їй знайти себе, повинна сприяти вихованню людини як в рамках загальнолюдських цінностей, так і в рамках патріотизму», — сказав путін.

Що ще відомо?

Після російського вторгнення до України у лютому 2022 року, Microsoft заявила про призупинення продажу нових продуктів і послуг в росії для дотримання санкцій, накладених Сполученими Штатами та Європою. Проте, росіяни продовжують знаходити способи використовувати ігри цієї компанії та платформи, такі як Discord і Steam, щоб залучити широку аудиторію.

Багато прикладів пропаганди у вищезазначених іграх презентовані російською мовою, що свідчить про те, що їх цільова аудиторія перебуває в росії, а також серед російськомовних користувачів в сусідніх країнах, включаючи Україну.

Навіть, дослідники з компанії Molfar виявили більше десятка прикладів прокремлівської пропаганди у популярних відеоіграх, таких як Minecraft, Roblox, російські версії World of Tanks, World of Warships, Fly Corp, Armored Warfare і War Thunder. У більшості цих ігор вихваляється перемога радянського союзу над нацистською Німеччиною, що стало темою, яку путін та його радники використовують для створення підтримки в сучасній війні.