Війна в Україні посилила продовольчу кризу Африки на наступні два роки - британська розвідка

Війна в Україні посилила продовольчу кризу Африки на наступні два роки - британська розвідка

Київ  •  УНН

 • 405073 перегляди

КИЇВ. 28 липня. УНН. Наслідки військової агресії росії проти україни на продовольчій безпеці Африки відображатимуться щонайменше два роки, передає УНН з посиланням на звіт Міноборони Великої Британії на основі розвідданих.

Деталі

російсько-африканська конференція відбулася в санкт-петербурзі 27 липня 2023 року, на ній були присутні 17 глав африканських держав, порівняно з 43 під час останньої ітерації. Подія відбувається через десять днів після того, як росія вийшла з Чорноморської зернової ініціативи (BSGI).

BSGI дозволив експортувати 30 мільйонів тонн українського зерна до Африки, забезпечуючи необхідне харчування для держав, включаючи Ефіопію, Кенію, Сомалі та Судан. Окрім прямого зриву поставок, блокада України росією також спричиняє зростання цін на зерно.

Цитата

"Наслідки війни в Україні майже напевно посилять відсутність продовольчої безпеки в Африці принаймні на наступні два роки",- йдеться у звіті. 

Доповнення

У Державному департаменті Сполучених Штатів прокоментували заяву російського диктатора володимира путіна про те, що він нібито подарує країнам Африки десятки тисяч тонн зерна, зазначивши, що це не врятує ситуації.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш попередив у четвер, що “жменька пожертвувань” не виправить драматичного впливу завершення угоди, яка дозволила безпечно експортувати українське зерно через Чорне море.

Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% через вихід росії з Чорноморської зернової ініціативи. Пшениця піднялася в ціні до найвищого рівня за п'ять місяців після того, як росія атакувала порт на річці Дунай в Україні, активізувавши зусилля, спрямовані на виведення з ладу життєво важливого експортного маршруту українського зерна на світові ринки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Країни Перської затоки виступають за продовження "зернової угоди" у короткі терміни