Посол про можливість зіткнення флоту Туреччини з російським у Чорному морі: більше теоретична думка

Посол про можливість зіткнення флоту Туреччини з російським у Чорному морі: більше теоретична думка

Київ  •  УНН

 • 260052 перегляди

КИЇВ. 19 липня. УНН. Посол України у Туреччині Василь Боднар заявив, що навряд Туреччина йтиме на відкрите зіткнення з російським флотом у Чорному морі, оскільки вона є членом НАТО. За його словами, це більше теоретична думка, а не реалістична. Про це посол заявив в ефірі телемарафону, передає кореспондент УНН.

Цитата

«На рахунок зіткнень російських та турецьких флотів, мені здається, то це поки що бажане видають за реальне. Насправді Туреччина дійсно має зони протистояння з рф, втому числі й збройні. Це територія Лівії, Сирії та Карабаху…Сумніваюсь, що Туреччина могла б піти на відкрите збройне протистояння з росією, оскільки це означає втягування НАТО… Але якби російська сторона розпочала такі дії, то вона просто відкрила б для себе другий фронт», - розповів Боднар.

Він зазначив, що це більше теоретична думка, а не реалістична.

Боднар додав, що Туреччина продовжує зусилля для продовження «зернової угоди».

«Скоріш за все будуть використані насамперед важелі дипломатичного впливу, можливо економічного. Але не слід забувати, що росія має також зерно. І ціллю дій рф є замінити українське зерно, на своє…», - сказав Боднар.

Доповнення

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомляв, що в ООН, Туреччини та України достатньо ресурсів, аби забезпечити функціонування "зернової угоди" за умови наявності політичної волі.

Речник кремля дмитро пєсков 17 липня заявив про "фактичне припинення" дії "зернової угоди", посилаючись на нібито невиконання частини домовленостей щодо росії.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив у той же день, що, попри російську заяву стосовно зернового коридору, вважає, що президент росії володимир путін хоче продовження угоди.

В свою чергу Президент України Володимир Зеленський зазначив, що навіть після виходу росії із "зернової угоди" потрібно робити все, щоб Україна могла використовувати чорноморський коридор. До Києва звернулися компанії, власники кораблів. Усі готові продовжувати постачання зерна за умови, що Україна відпустить, а Туреччина пропускатиме кораблі.