Виготовляли фальшиві документи для «легалізації» росіян: СБУ ліквідувала підпільну типографію

Виготовляли фальшиві документи для «легалізації» росіян: СБУ ліквідувала підпільну типографію

Київ  •  УНН

 • 699353 перегляди

КИЇВ. 29 червня. УНН. Служба безпеки викрила підпільну типографію, де виготовляли фальшиві документи, в тому числі паспорти для громадян рф, які намагались "легалізуватись" в Україні, або виїхати до ЄС. Із шести фігурантів справи двоє вже перебувають під вартою, всім їм загрожує до 12 років за ґратами, передає УНН, з посиланням на СБУ.

Деталі

Служба безпеки спільно з Національною поліцією заблокувала ще одну міжрегіональну схему виготовлення і продажу підроблених документів України. У результаті комплексних заходів у кількох областях України викрито організатора оборудки і 3-х його спільників.

Зловмисники пропонували своїм клієнтам фальшиві паспорти, водійські посвідчення, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів і державні акти права власності на землю. Серед клієнтів були громадяни рф, які на підставі фейкових документів намагалися «легалізуватися» в Україні або виїхати до Євросоюзу.

Вартість підробки залежала від складності документа і терміновості його виготовлення. Так, наприклад, за одну фейкову ID-картку громадянина України ділки просили 1,1 тисяч доларів, а фейкове посвідчення водія продавали за 600 доларів. При цьому, щомісяця фігуранти виконували від 100 і більше «замовлень».

Крім того, вони виготовляли фіктивні висновки медкомісій щодо непридатності до військової служби за станом здоров’я. Таку послугу ділки оцінювали від 5 до 10 тисяч доларів.

Під час більше 150 обшуків у підпільному «цеху», а також за адресами проживання і роботи фігурантів у Київській, Рівненській, Харківській, Одеській і Закарпатській областях виявлено:

  • бланки фальшивих документів;
  • обладнання для виготовлення підробок та нанесення на них голографічних захисних елементів;
  • печатки і штампи, які використовували у незаконній діяльності.

Наразі організатору схеми, його «кур’єру» з Бучі, а також двом спільникам з Рівного і Харкова повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України. Двоє із фігурантів уже перебувають під вартою. Також планується повідомлення про підозру ще одному учаснику схеми із Рівного і нотаріусу з Харкова.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві підпільний "ЦНАП" торгував фальшивими паспортами: під підозрою підприємець