На Каховській ГЕС немає необхідної кількості вибухівки, щоб рф могла підірвати станцію – розвідка

На Каховській ГЕС немає необхідної кількості вибухівки, щоб рф могла підірвати станцію – розвідка

Київ  •  УНН

26 жовтня 2022, 17:42 • 220919 перегляди

КИЇВ. 26 жовтня. УНН. Каховська ГЕС не замінована настільки, щоб можна було здійснити підрив. Про це повідомив представник пресслужби Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі українського телемарафону, передає УНН.

Цитата

«Стосовно Каховської ГЕС, сьогодні не проведені необхідні роботи, не замінована ГЕС і дамба настільки, щоб можна було зробити підрив», - розповів Юсов.

Він пояснив, що це велика і складна гідротехнічна споруда, і для того, щоб підірвати її необхідно здійснити цілий комплекс заходів та підготовки, яка була б добре видна.

«Ми відповідно були б належним чином про це проінформовані», - зазначив Юсов.

Він розповів, що сьогодні є часткове мінування, Каховської ГЕС.

«Це справді факти підтверджені, і нам добре відомо коли це здійснювалося й в яких обсягах.але якщо говорити про її повне знищення, то таких попередніх робіт агресором не проводилося. Проте це не означає, що цього не може бути у майбутньому, оскільки ми маємо справу з державою-терористом. Але станом на сьогодні це більшою мірою психологічний тиск і психологічна операція», - розповів Юсов.

Доповнення

За даними ГУР МОУ, окупанти замінували її ще у квітні. У ГУР МОУ наголошували, що через швидку деокупацію правобережної частини Херсонської області росія свідомо готує теракти на цій території. У разі підриву дамби Каховської ГЕС під водою опиняться десятки українських населених пунктів, зокрема Херсон.

Міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко у коментарі УНН розповів, що руйнування Каховської ГЕС матиме наслідком затоплення 80 населених пунктів та матиме негативний вплив на екологію.

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов заявляв, що якщо росія підірве Каховську ГЕС, тимчасово окупований Крим залишиться без водопостачання на 10-15 років, а може й назавжди.