Туреччина та Лівія підписали угоду про морський видобуток вуглеводнів. В Тріполі здійнявся скандал
Київ • УНН
КИЇВ. 3 жовтня. УНН. Міністр закордонних справ Туреччини підписав у понеділок у столиці Лівії угоду, яка дозволяє розвідку нафти і газу в лівійських середземноморських водах, через три роки після угоди про морський кордон, яка розлютила європейські країни. Про це інформує агенство Anadolu, передає УНН.
Цитата
"Ми підписали меморандум про взаєморозуміння щодо розвідки вуглеводнів у територіальних водах Лівії та на лівійській території змішаними турецько-лівійськими компаніями", - сказав Мевлют Чавушоглу на пресконференції у Тріполі.
Деталі
Угода послідувала за угодою, підписаною Туреччиною з владою у Тріполі у 2019 році, яка демаркувала спільні морські кордони країн, але викликала гнів у Греції та на Кіпрі.
Чавушоглу, однак, наголосив у понеділок, що нова угода укладена між «двома суверенними країнами - це є взаємовигідним для обох сторін, і інші країни не мають права втручатися».
Наджла аль-Мангуш, міністр закордонних справ в уряді національної єдності Лівії, заявила, що нова угода «важлива», особливо у світлі «української кризи та її наслідків» для енергетичних ринків.
Раніше
У листопаді 2019 року Туреччина підписала неоднозначну угоду про безпеку з визнаним на той час ООН урядом Лівії, претендуючи на великі, потенційно багаті на газ райони Середземного моря.
Угода була укладена в розпал боротьби між конкуруючими урядами, що тривала рік.
Прибуття турецьких безпілотників незабаром після цього стало вирішальним моментом у перемозі сил, що базуються в Тріполі, проти сил східного військового командувача Халіфи Хафтара, якого на той час підтримували Єгипет, росія і Об'єднані Арабські Емірати.
Туреччина продовжує відігравати важливу роль на заході Лівії, де уряди, що суперничають, знову борються за контроль через два роки після закінчення останнього великого конфлікту.
З березня уряд, призначений парламентом, який базується на сході Лівії, намагався прийти до влади в Тріполі, але поки що безуспішно.
Доповнення
І спікер парламенту, і глава конкуруючої адміністрації відкинули угоду, що була досягнута в понеділок.
Спікер Агіла Салех, який уже давно стверджував, що термін повноважень уряду, що базується в Тріполі, закінчився, назвав угоду «незаконною і неприйнятною», тоді як конкуруючий уряд колишнього міністра внутрішніх справ Фатхі Башагі пригрозив анулювати її через суд.
Чавушоглу у Тріполі супроводжувала делегація високого рівня, до якої також входили міністри енергетики, оборони та торгівлі Туреччини.
Додамо
Лівія перебуває в насильстві вже більше десяти років після повалення диктатора Муаммара Каддафіу 2011 році внаслідок повстання, яке підтримувало НАТО.
Десятки збройних груп виборюють вплив за підтримки кількох іноземних держав.