Аналітик розповів про найбільшу невдачу, яка спіткала путіна і чому ОПЗ - у безпеці

Аналітик розповів про найбільшу невдачу, яка спіткала путіна і чому ОПЗ - у безпеці

Київ  •  УНН

 • 526473 перегляди

КИЇВ. 6 червня. УНН. Найбільша невдача, яка спіткала володимира путіна під час війни в Україні – це невдача на півдні. Таку думку журналістам УНН озвучив аналітик Віктор Бобиренко. Він пояснив – агресор намагався прорватися з Херсону до Миколаєва, аби вийти до Одеси, однак ЗСУ дали відсіч.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російський опозиціонер розповів, що сталося б, якби росія окупувала Одесу

Цитата

«Найбільша невдача яка спіткала путіна – це невдача на півдні, а саме – неможливість прориву з Херсону через Миколаїв на Одесу, і вони не змогли у березні місяці висадити десант і вирішити свою одну із головних стратегічних задач.

Перша задача була захопити Київ і поміняти керівництво – не вийшло, друга – відрізати Україну від моря – не вийшло. І тому власне зараз і йде блокада, тому власне і йде шантаж цілого світу: якщо ви нам не здастеся – ми заморимо голодом десятки мільйонів людей. Тобто таким чином рф відкрито шантажує світ і їм потрібен ОПЗ», - вважає Бобиренко.

Однак сам Одеський припортовий завод – в безпеці, бо потрібен ворогу цілим, пояснив аналітик.

«Думаю, що вони зараз паралельно ще й планують якусь десантну операцію. Тобто ворог не примирився з тим, що Україна від моря не відрізана – це є їх стратегічною метою.

А ОПЗ навряд чи будуть обстрілювати. Він їм потрібен цілим. Якщо у них нічого не вийде, то тоді вже вони його будуть намагатися зруйнувати. Мовляв і сам не гам і комусь не дам. Якщо ми будемо бачити, що по ньому стріляють – це буде нам прямий сигнал, що рф відмовилася від захоплення Одеси. ОПЗ їм зараз потрібен цілесенький, щоб вивозити самим потім зерно, в тому числі українське зерно яке вже є там. І інші стратегічно важливі товари, які там є», - наголосив він.

Бобиренко заявив – ОПЗ цікавить росіян не лише через зерно, а й через аміак, експорт якого для росії можливий лише через ОПЗ.

«Ця труба (Аміакопровід «Тольяті - Одеса», через який транспортується аміак з росії в Україну на продаж, - ред.) - єдина можливість для них експортувати аміак, звісно вони у ній зацікавлені. Але я сподіваюся, що цього не станеться. Ну хоча б тому, що для того, щоб відібрати у нас трубу – їм потрібно окупувати всю територію, якою проходить аміакопровід. А поки що частина труби проходить територією України», - резюмував Бобиренко.

Додамо

Аміакопровід — газопровід, призначений для транспортування аміаку. У світі існує кільканадцять таких продуктопроводів, п’ятим з них є єдиний в Україні аміакопровід Тольятті — Одеса.

Аміак передається від російського хімічного підприємства “Тольяттіазот” (ТоАЗ), який належить бізнесмену із рф Дмитру Мазепіну до Одеського припортового заводу (ОПЗ) у м. Южне, де завантажується в танкери та транспортується до заводів американської нафтової компанії “Occidental Petroleum”. Оператором російської частини є “Трансаміак”, української — “Укрхімтрансаміак”.

Від поставок аміаку через Україну на Захід росія щорічно отримувала до 12 мільярдів доларів. Для порівняння: бюджет Кіпру в 2021 році склав 13 мільярдів доларів. Отож весь бюджет цілого Кіпру майже дорівнює статті доходу країни-агресора. І все — завдяки українській трубі.

Дмитро Мазепін неодноразово заявляв, що транзит аміаку через Україну постійно супроводжується великою кількістю ризиків через конфлікти росії з Україною.

Водночас відмовитися від нього він не міг, бо інших шляхів транспортування аміаку у російського підприємства – немає.

Як стало відомо редакції УНН, за декілька днів до початку війни в Україні, Мазепін спілкувався з президентом рф путіним та обіцяв “здати” Одесу (на території якої і знаходиться припортовий завод, через який відбувається експорт російського аміаку до заводів американської нафтової компанії), в обмін на контроль над цим підприємством.