В Україні мавпяча віспа буде, але її локалізують - головний санлікар

В Україні мавпяча віспа буде, але її локалізують - головний санлікар

Київ  •  УНН

 • 201242 перегляди

КИЇВ. 28 травня. УНН. В Україні будуть зареєстровані випадки мавпячої віспи, але епідеміологічного спалаху не буде. Такий прогноз заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін дав в інтерв'ю Суспільному, інформує УНН.

Він вважає, що в Україні випадки будуть зареєстровані.

Цитата

"Але ми дійсно точно знаємо, яким чином проводити епідеміологічне розслідування, ми точно знаємо чим лікувати, як лікувати. І що треба застосовувати, щоб цей випадок був локалізований. Тому я не впевнений, що буде спалах", — наголосив Кузін.

Деталі

Кузін розповів, що наразі у світі зареєстровано вже понад 170 випадків мавпячої віспи. Санітарний лікар пояснив, що для того, аби інфікуватися, потрібно мати тісний контакт з інфікованим, і хвороба передається не так швидко, як коронавірус.

"Не достатньо поспілкуватися з людиною поруч, потиснути їй руку, треба мати доволі тривалий близький контакт, як з виділенням цієї людини, або з, наприклад, кров'ю, або з якимось біологічним матеріалами. Такий тип контакту буває переважно в побуті. Тому швидкість передачі цієї інфекції не є така велика, як при ковіді", — додав Кузін.

За його словами, наразі є чіткі інструкції для лікарів епідеміологів, як в Україні, так і усьому світі.

"Алгоритм дуже схожий за ковідом. І впродовж інкубаційного періоду, і впродовж самої хвороби ці люди повинні перебувати в закладі охорони здоров‘я. Це по суті лікування і дорівнює невеличкому карантину. Після того, як людина одужала, вона вже не представляє ніякої загрози для навколишнього середовища, для людей і у тому числі вона не є інфекційна для них", — сказав Кузін.

Він розповів, що наразі у світі не планують проводити масову вакцинацію від мавпячої віспи.

"Захворювання доволі рідко протікає у важкій формі, тому швидкість передачі його є мінімальною, тому ризики його епідемічного поширення для світу також мінімальні", — сказав Кузін.

Доповнення

Головний інфекціоніст України, професор, заслужений лікар Ольга Голубовська розповіла, чим небезпечна мавпяча віспа.

Кузін раніше заявляв, що шанси поширення в Україні мавпячої віспи дуже малі.

Раніше

ВООЗ збирала екстрене засідання через збільшення кількості випадків зараження мавпячою віспою.