Азербайджан закрив повітряний простір для російських військових літаків - ЗМІ

Азербайджан закрив повітряний простір для російських військових літаків - ЗМІ

Київ  •  УНН

 • 221879 перегляди

КИЇВ. 2 травня. УНН. Азербайджанське видання The Azeri Times повідомило, що вслід за Туреччиною сусідній Азербайджан закрив свій повітряний простір для російських військових літаків, передає УНН.

Деталі

Як пише The Azeri Times, це пов'язано із намірами зірвати перевезення військових вантажів між рф та Вірменією.

"Азербайджан закрив свій повітряний простір для російських військових літаків. В результаті російські військові літаки, що перевозили військові вантажі з Вірменії до росії, були змушені пролетіти над Іраном і Каспійським морем на шляху до Ростова-на-Дону", - повідомляє Azeri Times.

Закриття означає, що Москві доведеться використовувати повітряний простір над Іраном та Іраком.

Незважаючи на появу таких даних, офіційних заяв азербайджанських та російських представників поки що немає.

Додамо

Туреччина тимчасово закрила свій повітряний простір для російських цивільних та військових літаків із пунктами призначення в Сирії. Про це у суботу, 23 квітня, повідомив голова турецького МЗС Мевлют Чавушоглу.

За його словами, повідомлення було надіслано російській стороні у березні. До квітня у Москви був час, щоб внести відповідні коригування, зазначив Чавушоглу.

За словами Чавушоглу, турецька сторона видавала відповідні дозволи на три місяці, термін дії останнього закінчився у квітні.

рф офіційно не відреагувала на рішення Туреччини.

Туреччина 28 лютого відповідно до міжнародної Конвенції Монтре про статус проток обмежила рух російських кораблів через Босфор і Дарданелли.

Довідка

Конвенція Монтре, прийнята в 1936 році, закріпила суверенітет Туреччини над протоками. У мирний час чорноморські держави можуть проводити через них свої військові судна за умови попереднього повідомлення турецької влади. Для кораблів нечорноморських держав запроваджено обмеження за класом та тоннажем. У воєнний час – якщо Туреччина бере участь у війні або вважає, що їй загрожує війна – вона має право забороняти прохід через протоки будь-яких кораблів.