Симптоми "гаванського синдрому" виявили у співробітників посольства США у Відні
Київ • УНН
КИЇВ. 17 липня. УНН. Влада США розслідує повідомлення про множинні випадки так званого “гаванського синдрому” в американському посольстві у Відні. Співробітники посольства скаржаться на раптові запаморочення, головний біль і проблеми зі слухом, пише німецьке видання Der Spiegel в суботу, 17 липня, передає УНН.
З Куби до Австрії
Симптоми, яким поки немає точного пояснення, зафіксовані як мінімум у 20 осіб, які працюють в диппредставництві США в столиці Австрії. В останній раз скарги звучали 16 липня, але, за даними американського журналу New Yorker, перші випадки були відзначені незабаром після того, як Джо Байден зайняв пост президента в січні 2021-го. До розслідування підключені експерти міністерства охорони здоров’я США і співробітники ЦРУ.
“Гаванський синдром”
Вперше на схожі симптоми поскаржилися американські дипломати на Кубі в 2016-2017 роках. Тоді постраждали не менше 19 співробітників посольства США в Гавані, у яких діагностували “легкі травми і набряк головного мозку”, втрату слуху, сильні головні болі, втрату почуття рівноваги і когнітивні порушення. Спочатку влада США висловлювали припущення про якісь “акустичні атаки”, але ця версія не знайшла точного підтвердження. Повідомлялося в той час і про постраждалих в посольстві Канади.
У 2017 році на схожі проблеми скаржилися американські дипломати в китайському місті Гуанчжоу, пізніше вони відзначалися в Росії, Польщі, і декількох країнах Європи, на Тайвані, в Австралії, на Близькому Сході. В цілому від загадкового недугу могли постраждати близько 130 осіб — американських дипломатів і членів їх сімей, працівників ЦРУ і військових.
Різні версії
У 2018 році The New York Times опублікувала гіпотезу про мікрохвильові випромінювання, за яким можуть стояти спецслужби РФ. У 2019 британський Центр відновлення мозку і канадське Управління охорони здоров’я Нової Шотландії повідомили, що проблеми могли бути викликані нейротоксинами в антикомариних пестицидах. У 2020 році Національна академія наук, інженерії та медицини США (NASEM) оприлюднила версію про направлене радіочастотне випромінювання. Висловлювалися й інші версії, в тому числі про масове психогенне захворювання.