Шмигаль: результати українських реформ можуть бути представлені на наступному саміті НАТО у Мадриді
Київ • УНН
КИЇВ. 8 липня. УНН. Результати українських реформ можуть бути представлені вже на наступному саміті НАТО, який відбудеться у Мадриді. Про це наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час четвертої міжнародної конференції з питань реформ в Україні, передає кореспондент УНН.
Цитата
“Ми вітаємо декларацію за результатами саміту НАТО в Брюсселі 14 червня цього року. Україна усвідомлює необхідність внутрішніх трансформацій задля ефективного впровадження реформ у секторі безпеки та оборони України. Результати наших реформ можуть бути гідно представлені у ході наступного саміту НАТО в Мадриді”, — наголосив прем’єр-міністр України.
Деталі
Зокрема, під час вступної сесії конференції, прем’єр представив “стратегію реформ в Україні — 2030”. Він наголосив, що в основі стратегії лежать наступні ключові принципи:
- економічна свобода;
- національна безпек;
- верховенства права;
- людський розвиток;
- ефективне врядування;
“Сьогоднішній день був присвячений обговоренню реформ в Україні, зокрема: кроків поліпшення ділового та інвестиційного середовища; відповідної дерегуляції ринків, впровадження земельної реформи, подальшої трансформації банківського та фінансового секторів, реформи державних підприємств та приватизації, антикорупційної реформи, комплексу економічних та фінансових безпеково-правових та соціальних реформ. Ми обговорили можливості регіонального та міжнародного політично-економічного співробітництва”, — додав прем’єр-міністр.
Додамо
Спеціальний представник генерального секретаря НАТО Джеймс Аппатурай зазначив, що переліку конкретних реформ, які повинна запровадити українська сторона для вступу в Альянс, немає. Він наголосив, що лише виконання умов недостатньо.
Відповідна реакція з’явилася після того, як президент Володимир Зеленський у Вільнюс заявив, що Україна хоче отримати вичерпний перелік реформ, виконання яких дасть змогу перейти до наступного етапу інтеграції з НАТО.
Зокрема, він наголосив, що мова йдеться про узгоджені НАТО критерії або “маркери”, за якими надалі оцінюватиметься успішність реформ в Україні та її готовність до членства.
Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що Україні потрібно надати чіткі плани, за якими вона буде рухатися в напрямку членства в Євросоюзі та НАТО.