У Чехії заявили, що до країни потрапив "південноафриканський" штам коронавірусу
Київ • УНН
КИЇВ. 24 лютого. УНН. Прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабіш підтвердив появу в республіці “південноафриканського” штаму коронавірусу, який значно більш агресивний, ніж китайський і британський штами. Про це він заявив в середу журналістам, пише УНН.
Деталі
“Уже підтверджено три випадки зараження південноафриканським штамом коронавірусу, — зазначив він. — Діючі обмеження необхідно посилити. Ситуація (епідеміологічна) надзвичайно серйозна”.
За його словами, в березні епідеміологічна обстановка в республіці може погіршитися. Країна потребує жорсткого локдауну. Можливо прийняття обмежень, які діяли в період першої хвилі пандемії, коли через коронавірус були зупинені промислові підприємства. Тим часом прем’єр відмовився конкретизувати заходи, про необхідність введення яких в середу ввечері кабмін буде інформувати національний МОЗ.
“Нам необхідно це зробити (посилити обмеження). Якщо цього не буде, то в (чеських) лікарнях відбудеться тотальна катастрофа. Такої ситуації у нас (в історії) ще не було”, — сказав Бабіш.
Контекст
Варто відзначити, що “південноафриканські” штами коронавірусу нового типу чинять опір антитілам значно краще і виявилися небезпечніше “британських”. До такого висновку прийшли французькі молекулярні біологи, опис свого дослідження вони опублікували на bioRxiv.
Медики виявили в Чехії за минулу добу 15 672 випадки зараження коронавірусом, що на 4 439 більше, ніж за попередні 24 години. Це найвищий добовий показник, зафіксований в республіці з 6 січня поточного року. За даними відомства, коронавірус виявлений у 40,13% протестованих.
За час епідемії загальна кількість заражених коронавірусом у країні з населенням 10,46 млн громадян склало 1 184 352. Від захворювання, що викликається вірусом, померли 19 682 жителя.
Згідно зі статистикою ВООЗ — у Чеській Республіці 1 168 491 випадок захворювання, 19 537 осіб загинули.
Міністерка освіти у справах молоді та спорту Чехії Яна Малачова раніше повідомила, що епідемія коронавірусу і прийняті на її фоні соціальні обмеження завдали республіці більшої шкоди, ніж Друга світова війна.